Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-13T03:48:30+01:00
Typu C. Uznaje się go za przyczynę raka i marskości wątroby. zdolny do wywołania nosicielstwa.Uznaje się go za przyczynę raka i marskości wątroby.Corobe poprzedzają obiawy (wodobrzusze, żylaki i krwawienia przełyku, żółtaczka, problemy z krzepliwością krwi, zaburzenia psychiczne, do śpiączki wątrobowej włącznie.

typ B. jest chorobą zakaźną cechującą się rozlanym, nieropnym uszkodzeniem wątroby, spowodowaną zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu B (HBV).enzymy wątrobowe osiągają znamiennie wysoką wartość i chory trafia do szpitala .Znajduje się praktycznie w każdej wydzielinie i wydalinie człowieka zakażonego np. we krwi, ślinie, pocie, moczu. zakażeń HBV następuje w środowisku szpitalnym.Wyjaławianie sprzętu medycznego może zminimalizowac zakarzenie oraz stosowanie innych, specjalnych środków dezynfekcyjnych.

typ A.żółtaczkę pokarmową”wiąże się także z niebezpieczeństwem wybuchu tzw. epidemii wyrównawczych. zalicza się do “chorób brudnych rąk następuje po spożyciu zanieczyszczonej wirusami wody pitnej lub pokarmów, zwłaszcza surowych.
1 1 1