Szybko tylko dam parę zadań i dam wszystkie 11 moich Pk
zad.4
Podaj różnice w sposobie życia grzybów pasożytniczych i grzybów żyjących na zmurszałych pniach drzew.
zad.8
Uzupełnij zdania Skala porostowa jest to..................................................
Służy ona do...................................................

3

Odpowiedzi

2009-11-12T16:31:17+01:00
4.
grzyby pasożytniczne kożystają ze związków wytwarzanych przez drzewo na którym żyją czyli z jego wody, soli mineralnych oraz zw organicznych powstałych w fotosyntezie.

Grzyby na obumartych pniach drzew korzystają z martwej materii organicznej powstałej z rozkładu drzewa

8.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_porostowa
  • Użytkownik Zadane
2009-11-12T16:32:46+01:00
Skala porostowa to ukazanie w formie np. fotografii porostów, które są charakterystyczne dla środowisk o określonym stężeniu dwutlenku siarki. Na drzewach danego terenu należy odszukać porosty i po dokonaniu identyfikacji wystarczy odczytać przy odpowiedniej parze zdjęć podane wartości SO2. Biorąc pod uwagę występowanie określonych porostów nadrzewnych przy określonym stężeniu dwutlenku siarki w powietrzu kwalifikuje się dany obszar do określonej strefy porostowej.za jej pomocą, poprzez obserwacje typów plech porostów rosnących na korze drzew liściastych, można ocenić skalę zanieczyszczenia powietrza na danym terenie.
2009-11-12T16:32:50+01:00
8.za jej pomocą, poprzez obserwacje typów plech porostów rosnących na korze drzew liściastych, można ocenić skalę zanieczyszczenia powietrza na danym terenie. Porosty pełnią tu rolę gatunku wskaźnikoweg.WIECEJ NA WIKIPEDII...
4.grzyby pasożytniczne kożystają ze związków wytwarzanych przez drzewo na którym żyją czyli z jego wody, soli mineralnych oraz zw organicznych powstałych w fotosyntezie.