Więc tak mam napisać sprawozdanie z apelu z `Dnia Niepodległości`..mam już początek i wgl. tylko nei wiem jak rozwinąć..że były wiersze,pieśni itd. wszyscy zachowali sie godnie i z powagą..była skromna dekoracja ..i wgl.a na koniec głos zabrała p.dyrektor..

Mógłby ktoś pomóc? ;)
Bardzo proszę.!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T17:14:47+01:00
Dnia 10.11.09 (chyba tak) odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę odzyskania przez państwo Polskie po 123 latach niewoli niepodległości.
Jak co roku wszyscy zebraliśmy się aby w tym uczestniczyć.
Akademia przede wszystkim miała nam przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uczyniło to wiele wierszy i pieśni patriotycznych prezentowanych przez wybrane osoby.
Choć dekoracja była skromna to nikt nie zwracał na to uwagi. Wszyscy z powagą na twarzy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" i z szacunkiem patrzyli na naszą biało-czerwoną flagę. Na pewno w wielu sercach zrodziła się pewnego rodzaju duma, że jestem obywatelem Polski i że wielu moich przodków oddawało życie za ten kraj. Choć w dzisiejszym świecie coraz rzadziej można usłyszeć w rozmowach słowo "patriota" to jednak większość chciałaby nim być. I młodzież żyjąca w XXI wieku powinna starać się o to, by w przyszłości wspominano ich tak, jak tych wielkich bohaterów walczących o niepodległość ojczyzny.
Przynajmniej dzisiaj, w Dzień Niepodległości w każdym sercu powinny brzmieć trzy słowa: Bóg, honor, ojczyzna!
12 4 12
2009-11-12T17:19:35+01:00
...
...
Kiedy zebrali się już wszyscy, apel rozpoczoł się wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego.Wtedy wszyscy wstali i z olbrzymią powagą śpiewali.Po skończeniu koleżanki i koledzy z innych klas przedstawili wiersze.Były tak piękne, że kilkoro gości się wzruszyło.Dalej wystompiły śpiewające gwiazdy.Jak zawsze cudownie 'Imie(kto śpiewał)' zaśpiewał/ła 'tytuł(utworu)'.Dekoracje były dość sktomnie.Wisiało tylko godło polski, powiewiała flaga oraz widniał napis "11 Listopada" (napisz coś jeszcze). Po zakończeniu głos zabrał pan dyrektor.Podziękował za wspaniałe występy oraz za powagę widowni.
Był to bardzo wzruszający apel.Myśle że takie potrzymywanie tradycji jest bardzo ważne.


Niewiedziałam czy to ma być z apelu który odbył się w Twojej szkole czy taki zwykły (wymyślony), dlatego zostawiłam luki a wstempu nie napisałam bo napisałaś że wstemp masz...(jak zakrótkie to dodaj coś od siebie...) ;)
9 3 9