Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-12T17:26:14+01:00
-ambitna-mieszkając u dziadka i zarabiała szyciem,ze względu na trudną sytuację materialną własną odzież także przygotowywała sama.
-honorowa, szlachetna-opiekowała się chorym dziadkiem, przed wyjściem do szkoły podawała mu śniadanie,leki oraz poprawiała poduszki.
-rzeczowa-przeraźliwie rzeczowa, odpychająco koleżeńska przy tym ma trudny charakter,jest osobą o wysokim poczuciu godności, zachowuje ją zarówno wobec Maćka, i Matyldy, jak i wobec swych nieżyjących rodziców a także wobec swej wychowawczyni.
-śmiała-posiada łatwość nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Bez trudu nawiązuje rozmowę z osobami zupełnie obcymi: z szatniarką w teatrze czy szpitalną portierką.
-dumna- mimo kłopotów z matematyką, którą wykładała nauczycielka, pod wpływem dziadka sugestii zaczęła traktować wychowawczynię jak osobę nieszczęśliwą, zagubioną i starała się ją zrozumieć a nawet przekonać do niej kolegów. Mało tego, od razu zyskuje zaufanie tych ludzi. Kreska uważa, iż nikt nie ma prawa do nienawiści i nikim nie wolno pogardzać. Nienawiść i pogarda to uczucia niszczące zarówno człowieka, w którego stronę są skierowane


1 5 1