Odpowiedzi

2009-11-12T18:18:28+01:00
Według Biblii Arka Noego zatrzymała się na górze Ararat w Turcji. I rzeczywiście, co jakiś czas z tamtego regionu dochodziły relacje o tym, że ktoś natknął się na obiekt przypominający szczątki dużego statku.
Według Biblii Arka Noego zatrzymała się na górze Ararat w Turcji. I rzeczywiście, co jakiś czas z tamtego regionu dochodziły relacje o tym, że ktoś natknął się na obiekt przypominający szczątki dużego statku. Jakiś czas temu z terenu Iranu nadeszły informacje, mówiące o odnalezieniu czegoś przypominającego pozostałości po starożytnym okręcie.
Od upublicznienia tych rewelacji upłynęło już sporo czasu, wciąż jednak nie wiele wiadomo na temat znalezionych szczątek.

Naukowcy wypowiadający się na stronach serwisu ABC News są zadania, iż szczątki odnalezione w Iranie mogą być biblijną Arka Noego. Odkrycia dokonał zespół archeologów z Teksasu. Ich zdaniem rzeczywiście mamy do czynienia z pozostałościami po biblijnej Arce Noego – nie mogę sobie wyobrazić, co mogłoby być, gdyby się okazało, że nie jest to arka – powiedział Arch Bonnema z instytutu Biblijnej Archeologii – Poszukiwania i Badania (B.A.S.E) – organizacji chrześcijańskiej, archeologów poszukujących biblijnych artefaktów.

Bonemma i inni członkowie zespołu B.A.S.E spędzili siedem godzin w górach na północny–zachód od Teheranu, wspinając się 4 kilometry, zanim natrafili na te zagadkowe szczątki. – Dotarliśmy do obiektu, opierającego się o zbocze góry – stwierdził Robert Cornuke, członek B.A.S.E. – Na początku nie wygląd on nadzwyczajnie, nie sądziliśmy, że to może być Arka Noego, ale kiedy podeszliśmy bliżej, byliśmy zdumieni. To było podobne do drewna.

Dowód na istnienie Boga

Biblia umieszcza arkę w górach Ararat – paśmie górskim, które rozciąga się na setki mil, co wg. zespołu jest spójne z ich odkryciem z Iranu.
Biblia ponadto opisuje wymiary Arki:
300 na 50 na 30 łokci. Obiekt (statek?) odnaleziono przez naukowców jest prawie tej samej wielkości. – To prowokuje do myślenia, że rzeczywiście może to być zaginiona arka Noego – powiedział Cornuke. Ludzie od zawsze szukali Arki aby odnaleźć dowód istnienia Boga. – To jest ta idea, jeśli potrafimy udowodnić, że Arka istniała, to potrafimy również udowodnić, że cała ta historia była prawdziwa, i co ważniejsze, możemy udowodnić istnienie Boga – stwierdził Bruce Feiler, autor książki "Where God Was Born" (Gdzie narodził się Bóg).