Odpowiedzi

2009-11-12T20:02:15+01:00
Rafy koralowe, rodzaj raf cechujących się pochodzeniem organicznym, powstających w ciepłych morzach strefy międzyzwrotnikowej, w których temperatura wody nigdy nie spada poniżej 18°C.Rafy koralowe zbudowane są przede wszystkim ze szkieletów koralowców i mszywiołów, a także wrośniętych w nie cząstek kostnych innych organizmów morskich (ryb, małży, ślimaków itp.) oraz żwiru, piasku i mułu wapiennego.
2009-11-12T20:03:19+01:00
Rafa koralowa jest to grzbiet zbudowany z wapiennych szkieletów organizmów które żyją na danym terenie.Najwięcej znajduje się ich u boku wybrzeży .Największa rafa koralowa jest widoczna z kosmosu.Ta największa rafa kształtowała się wiele tysięcy lat.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T00:48:27+01:00
Rafy koralowe występują w morzach i oceanach całej strefy międzyzwrotnikowej i wszędzie wzbudzają zachwyt i podziw płetwonurków, jednakże trzy z nich cieszą się szczególną estymą i sławą - Wielka Rafa Barierowa u wschodnich wybrzeży Australii, rafa u wybrzeży Kenii w Afryce wschodniej i wreszcie rafy Morza Czerwonego. Wielka Rafa Barierowa to największa tego typu formacja na Świecie - rozciąga się na przestrzeni ponad 2000 kilometrów, jednakże jej piękno i ogrom dla większości ludzi pozostaje jedynie nieziszczalnym marzeniem - dla wszystkich spoza Szóstego Kontynentu jest ona tak bardzo daleko... Z podobnych względów mało popularna, zwłaszcza wśród Europejczyków jest przepiękna rafa u wybrzeży Kenii, uważana przez specjalistów za jedną z najbogatszych i najpiękniejszych na Ziemi. Najbardziej dostępne i przez to najpopularniejsze są, "zaledwie" trzecie w rankingu, rafy Morza Czerwonego. To dzięki nim w Egipcie rozwinęła się odrębna gałąź gospodarki narodowej - turystyka podwodna. Nazwy takich miejscowości, jak Hurghada, Sharm el-Sheikh, Safaga czy Marsa Alam znane są każdemu płetwonurkowi, jeśli nie na całym świecie, to przynajmniej w Europie.