Odpowiedzi

2009-11-12T20:57:16+01:00
Domowa biblioteczka to wspaniała rzecz, którą można znaleźć w większości mieszkań. Mały zbiór książek jest bardzo przydatny osobom dorosłym jak i dzieciom. Książki czy też encyklopedie są bardzo przydatne dla każdego, ponieważ kształcą i rozwijają. Książka jest najlepszym przyjacielem człowieka oraz najlepsza na tak zwaną ''nudę''.
Gdy mamy problem z napisaniem wypracowania, najlepiej sięgnąć do słownika ortograficznego, a możemy go znaleźć w naszej domowej biblioteczce. Tam będzie wszystko, czego szukamy. Dzięki temu nie zrobimy błędów. W naszej biblioteczce są również encyklopedie. Trudne pojęcia lub zagadnienia to nie problem, gdy w domu jest kącik ze wszystkimi trudnymi słowami. Każdy z nas lubi czytać książki, lecz nie każdy może przeczytać tą samą książkę drugi raz. Gdy mamy własną biblioteczkę z książkami, możemy je czytać nawet codziennie. Kiedy mamy wątpliwości co do napisania pewnego wyrazu, sięgsmy po książkę do biblioteczki. W niej nasze wątpliwości zostaną rozwiązane. Gdy interesujemy się, np. historią Polski, kolekcjonujemy wszystkie książki na ten temat. Jaki był przebieg akcji, gdy była II wojna światowa, co działo się z Polakami?. Wszystkie ważne informacje można tam znaleźć lub zacząć je kolekcjonować w naszej domowej biblioteczce. Oczywiście domowa biblioteczka może być naszym wystrojem pomieszczenia, w którym to się znajduje. Biblioteczka gustownie stroi pokój, w którym przebywa. Komponuje się doskonale ze wszystkim, co jest w pokoju.
Wnioskuję, że warto jest mieć domową biblioteczkę, ponieważ możemy z niej zaczerpnąć wiedzę, a także dowiedzieć się czegoś więcej. Jednym słowem mówiąc, domowa biblioteczka to bardzo przydatna rzecz.
2009-11-12T20:59:25+01:00
Moim zdaniem warto mieć swoją biblioteką w domu,nawet jeśli miała by być mała i wyposażona w same podstawowe książki.Zawszw warto czytać książki i warto mieć je pod ręką.Np.w zimowy wieczur gdy nudzi nam się lub poprostu dla frajdy sięgamy po książkę.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T21:02:31+01:00
Taka biblioteczka raczej jest potrzebna każdemu.warto ją mieć np. po to gdy w szkolnej czy publicznej bibliotece nie ma książki którą chcesz przeczytać.po jakimś czasie nazbiera Ci się dużo książek po czym będziesz mógł pożyczać je znajomym, przyjaciołom itp