Odpowiedzi

2009-11-12T21:18:51+01:00
- jedzenie słódyczy
- wagary
- chcą uciekać z lekcji
- chcą już być dorośli
- żądzą rodzicom
- nie wypełniają obowiązków
- pyskują
- źle się zachowują
- oglądają za dużo telewizji
- za dużo komputera
- mało czytają
- pierwsze miłóście
- wybór do jakiej iść szkoły ponadgimnajjalnej lub czy zdawać maturę
i nie wiem niestety co to jest refleksja, ale myślę że chociaż pomogłam z myślnikami
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T21:27:02+01:00
Nastolatek z pewnością zmaga się z chęcią poznawania rzeczy, na które ostrzegają rodzice lub nauczyciele są to różnego rodzaju narkotyki i myślę, że to największy problem.
Duża część dorastających osób styka się z problemem alkoholu, co ma na to wpływ otoczenie, chęć przewagi u znajomych? Modzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak wciągają, uzależniają takie doświadczenia. Do pokus można zaliczyć również oddalanie się od Boga i tego co jest ważne w naszym życiu... Można się zastanowić co to ma wspólnego? Ano ma i to wiele. Cóż zawinił Jezus umierając na krzyżu, że młodzież uważając to za trendy, odsuwa się od Niego. Pokusą jest to co oddala dorastających od miłości, wiary, prawdy.
Podczas dojrzewania zaczynamy się gubić. Tracimy nasze zasady, aby potem znów świadomiej je odzyskać. Lecz jeśli pakujemy się w jakieś bagno to musimy pamiętać o konsekwencjach...
2009-11-12T21:47:03+01:00
Współczesny nastolatek praktycznie na każdym kroku zmaga się z pokusami.W dzisiejszym świecie jest wiele przemocy i zła.Łatwość dostępu do używek,niedozwolonych filmów i czasopism jest wręcz szokująca.Młodzież bardzo szybko ulega złym wpływom i środowisku,dlatego jest tyle nieszczęść z udziałem nastolatków.Młody człowiek nie zdaje sobie sprawy jak szybko i bezmyślnie może stracić nie tylko zdrowie ale i życie.Nie zastanawia się czasami jaką krzywdę może wyrządzić koledze czy koleżance.Czasami zastanowienie przychodzi póżniej,niestety jest za póżno.Poprzez własną głupotę i przypodobanie się innym tracimy najpiękniejsze chwile.