Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T00:46:12+01:00
W swej dzisiejszej przemowie chciałabym zająć stanowisko obrońcy Antygony. Moja klijentka została niesłusznie skazana, ponieważ kieruje się ona w życiu uczuciem, a swoje postępowanie podporządkowuje prawu boskiemu, które nakazuje pochowanie zwłok zgodnie z religijnym obrzędem.
Jest ona silnie i emocjonalnie związana ze swą rodziną. Według niej nakazy boskie są ważniejsze niż władza ludzi. Przeciwstawia się Kreonowi, co świadczy o jej ogromnej odwadze. Antygona, jako kochająca siostra chciała pochować swojego brata. Jeśli by tego nie zrobiła i sprzeciwiła by się prawom boskim jego dusza nie zaznałaby spokoju.
Antygona jako dobra córka i siostra, nie mogłaby postąpić inaczej. Dla niej nie ważne było życie ziemskie lecz życie pozagrobowe.
Kreon, jako jej stryj, był bardzo zadufany w sobie, nie szanował ludzi zmarłych oraz nie zważał na to, że człowiek po śmierci podlega wyłącznie prawom boskim, a nie ziemskim sądom.
W podsumowaniu, tego co powiedziałam, pragnę stwierdzić,że Antygona miała całkowitą racje. Jej przekonania i prawa, którymi się kierowała uświadomiły Kreonowi jego błędy. Został on pokonany, ponieważ wystąpił przeciw uczuciom i prawom jednostki. Sądzę, że Antygona była wielką bohaterką. Wiem, że uniewinnienie nie zwróci jej życia, ale da chociaż jej spokój na wieki.

licze na naj, napisałam tak jak umiałam, licze że się przyda...
9 3 9