Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T13:10:18+01:00
A na jaki temat??
Wstep
Opis przeżyć wewnętrznych to po prostu opis uczuć, doznań, emocji.
Uczucia towarzyszą nam przez całe życie, niemal w każdej chwili, nie są stałe, są zmienne, często doznajemy mieszanych uczuć albo nawet sprzecznych. Kiedy odnosimy sukces, czujemy radość i satysfakcję, kiedy dotknie nas porażka, odczuwamy niezadowolenie, rozczarowanie.
Opis przeżycia wewnętrznego wymaga od autora umiejętności wczucia się w czyjąś sytuację i wnioskowania o przeżyciach na podstawie ich zewnętrznych przejawów. Sprawność ta przychodzi wraz z nabywaniem doświadczeń życiowych. Na nic się jednak ona nie zda, jeśli słownictwo twoje będzie zbyt ubogie, by wyrazić to, co czujesz i widzisz. Język nasz jest bogaty w słowa precyzyjnie nazywające uczucia.


Zależy czy twoich czy...?
Z jakiego zakresu


Np. No to wyobraź sobie,że lecisz nowiutkim,ekskluzywnym samolotem w pierwszej
klasie.Wokół piękne stewardessy,które sie do Ciebie uśmiechają i wdzięczą.A ty
sobie siedzisz na wygodnej sofie i popijasz drinka.Wyobraź to sobie i opis.Że na
przykład było ci cudownie.Że czułeś sie przyjemnie kiedy te stewardessy się do
Ciebie uśmiechały.I takie różne.^^

3 2 3
2009-11-13T14:39:13+01:00
To był straszny wieczór. Rodzice wyszli do teatru, a siostra była na obozie. Nie dawno przeprowadziliśmy się do nowego, dużego domu. Trochę bałam się zostać w nim sama, ale nie miałam innego wyjścia. Moja kotka była chora i ktoś musiał z nią zostać. Było już dość późno. Czytałam książkę w swoim pokoju, kiedy usłyszałam jakieś szmery i kroki. Serce stanęło mi w gardle. Byłam przerażona. Siedziałam nieruchomo w fotelu, czekając co będzie dalej. Nagle zobaczyłam, że ktoś od zewnątrz naciska klamkę. Trzęsłam się ze strachu. Pomyślałam żeby się schować, ale nie bardzo było gdzie. Miałam strach wypisany na twarzy. Do pokoju weszła moja babcia. Odetchnęłam z ulgą, że to ona. Mieszkała na drugim końcu ulicy i przyszła sprawdzić co u mnie, bo mama ją o to poprosiła. Miała klucze do domu, dlatego nie zadzwoniła. Nie chciała mnie przestraszyć.
5 5 5