Odpowiedzi

2009-11-13T14:48:05+01:00
Spółka zmieni nazwę na "Przewozy Regionalne", bez skrótu PKP. "Odcinamy się od Grupy PKP. Od roku mamy innego właściciela, czas to pokazać także w nazwie" - powiedział Moraczewski. Od grudnia zeszłego roku należy do samorządów, co wiązało się z wyjściem spółki z Grupy PKP.

Prezes wyjaśnił, że zmiana nazwy ma też inny powód - finansowy. "Za używanie nazwy PKP musielibyśmy zapłacić Grupie do 2015 r. aż 35 mln zł. Tymczasem koszty związane ze zmianą nazwy i logo szacujemy na 2,7 mln zł, czyli oszczędzimy ponad 30 mln zł" - wyjaśnił Moraczewski.

Zarząd chce, by nowa nazwa zaczęła obowiązywać jak najszybciej. Jak powiedziała dyrektor finansowa spółki Małgorzata Kuczewska Łaska, walne zgromadzenie już ją zatwierdziło, teraz trzeba jeszcze zgłosić zmianę do KRS. Procedura administracyjna ma potrwać kilka tygodni.

Zmiana nazwy nie oznacza, że spółka nie będzie musiała spłacać swoich długów. Zarząd PKP Przewozy Regionalne szacuje, że zobowiązania firmy na koniec września wynosiły 620 mln zł. Jak poinformował rzecznik Grupy PKP Michał Wrzosek, według stanu na 5 listopada przewoźnik jest winny spółkom Grupy 313 mln zł, w tym 125 mln zł PKP Intercity, 64 mln zł PKP Energetyka i 31 mln zł PKP SA.

wybrałam to, ponieważ napisz swoje zdanie i przeczytaj dlej tak napisz pod każdą prasówką
Podczas przemówienia wygłoszonego we czwartek w Londynie brytyjski premier stwierdził, że chce podnieść poziom wyszkolenia krajowych pracowników, tak by firmy nie musiały szukać za granicą inżynierów, kucharzy czy pielęgniarek. Rząd rozważy także zaostrzenie przepisów wizowych dla studentów, które są regularnie nadużywane od lat.

Ale w przemówieniu nie znalazła się żadna zapowiedź zmian istniejącego punktowego systemu imigracyjnego, który ogranicza wydawanie pozwoleń dla osób spoza UE do kategorii zawodowych, gdzie występuje niedobór wykwalifikowanych pracowników oraz do wyższej kadry menedżerskiej i przedsiębiorców.

W odpowiedzi na krytykę, że jego partia nie zareagowała na walkę z imigracją podjętą przez skrajnie prawicową Brytyjską partię narodową (BNP), która zdobyła w czerwcu 2 miejsca w europarlamencie, Brown powiedział: - Nigdy nie podzielałem beztroskiego podejścia elit, które nie widzą w ogóle problemu imigracji a każdemu, kto wyraża obawy w związki z nią przyklejają etykietkę rasisty.
i uzasadnij
Zoellick podkreślił, że na obecnym etapie bardzo ważna jest kwestia zaufania. "Jeśli nie rozwiążecie w odpowiedni sposób problemu baniek spekulacyjnych - giełdowych i na rynku nieruchomości - ryzykujecie podważeniem na nowo zaufania w 2010 roku" - dodał.Według szefa BŚ bezrobocie, którego poziom pozostanie wysoki zwłaszcza w krajach rozwiniętych, stanowić będzie nowe zagrożenie dla banków w związku z niespłaconymi kredytami konsumpcyjnymi i hipotecznymi.

Zoellick ostrzegł też przed pokusą protekcjonizmu. "W sytuacji konfrontacji z wysokim bezrobociem przywódcy polityczni będą pod presją i niestety będą próbować ustanawiać bariery celne" - wyjaśnił.

Z kolei dyrektor generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominique Strauss-Kahn, który także przebywa w Singapurze, ocenił, że scenariusz nowej recesji w Stanach Zjednoczonych nie jest prawdopodobny. Dodał też, że w skali globalnej w 2010 i 2011 roku wzrost gospodarczy "będzie pozytywny, choć słabszy niż przez kryzysem".

Forum APEC, z udziałem delegacji 21 państw członkowskich, odbędzie się w sobotę i niedzielę. W Singapurze obecni będą m.in Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew.
uzasadnij
PROSZE!
2 3 2