Odpowiedzi

2009-05-06T21:41:29+02:00
Mam pare wypracowań ;p
1.Wypracowanie
A ja powiem inaczej ;) Z moich obserwacji poczynionych wśród młodzieży - jest odwrotnie. Wszystkiego jest w bród i właśnie dlatego, że wszelkie informacje są tak łatwo dostępne, młodzież nie uczy się szacunku do pracy, a dorośli się rozleniwiają (siebie też wliczam, a jakże). Prosty przykład: kiedyś, żeby napisać wypracowanie czy inną pracę domową do szkoły, trzeba było poszukać trochę materiałów, pójść do biblioteki, przeszukać ksiązki, poczytać i wybrać to, co będzie potrzebne, wreszcie przemyśleć formę i dopiero NAPISAĆ ów tekst. Teraz wszystkie te działania zostały zredukowane do kliknięcia myszką w internecie, wybrania tekstu na zadany temat (mnóstwo gotowców w sieci), wydrukowania go i gotowe. Nawet czytać nie trzeba (zdanie części współczesnej młodzieży). Wielu ludziom nawet do głowy nie przyjdzie, że to jest lenistwo. Według nich to się nazywa postęp techniczny. Nie będę się kłócić, to jest postęp techniczny, ale w kwestii dostępu do wszelkich materiałów i informacji, a nie w kwestii sposobu zdobywania wiedzy dzięki temu powszechnemu dostępowi...Ja pamietam troche dawniejsze czasy, kiedy bylo "trudniej". Jak ktos jednak chcial, to dawal sobie rade ze zdobyciem tego czy tamtego.
2.Wypracowanie
Porownujac to "dawniej" i dzis, spokojnie moge powiedziec, ze teraz jest wszystkiego nie tyle pod dostatkiej - co az w nadmiarze :)Opowiadanie typu "Nie każdy ma szansę kupić potrzebny materiał (płytę, książkę, film czy inne wartościowe rzeczy)" nie wydaje mi sie wcale wiarygodne. To wykret :). Byc moze gdzies w wiosce afrykanskiej rzeczywiscie nie ma takiej szansy. Ale w Polsce? W centrum Europy w 2008 roku? Czy ktos moze byc az tak biedny, ze nie bedzie go stac na ksiazke??? Nie wykluczam, ze byc moze istnieja takie przypadki. Ale robienie z siebie takiego specjalnego przypadku, to gruba przesada. To Ty przesadzasz :) Zbieralo sie pieniazki (podobnie jak i materialy do wypracowania :) ) przez jakis czas, aby w koncu kupic sobie upragniona (lub nie :( ) plyte... Etc.


3.Wypracowanie

"Bo zrodlo lenistwa nie jest w rozwoju cywilizacyjnym, tylko na odwrot! "
Teofizyku-czyli rozwój cywilizacyjny jest żródłem lenistwa????-hm-może i deczko prawdy w tym stwierdzeniu jest!-ale aby mieć swoje zdanie i pogląd w danym tematcie nie wystarczy tylko skopiować poglądy innych i wkleić w temat ale aby chcieć zrozumieć jakiekolwiek problemy i tematy samemu trzeba je zrozumieć i się do nich ustosunkować zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniem!- dla jednych może to być "lenistwo"-a dla drugich wgłębianiem sie w samego siebie!
Pozdrawiam serdecznie:)))