Opisz rasę kota perskiego oraz jego pielęgnację. Proszę o odpowiedź, nie kopiujcie z Wikipedii wiadomości o tej rasie, ponieważ jest ich bardzo mało, oraz nie piszcie tego bardzo dużo na zasadzie skopiujesz z jakiejś strony internetowej i znajdź sobie...

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T19:42:12+01:00
Rasa ta pochodzi z obszarów Turcji.W Europie była znana od około XV wieku. Wzorzec rasy, czyli charakterystyczna, długa szata okrywowa oraz tzw. ,,stop", czyli cofnięcie pyszczka i nosa jest efektem zabiegów hodowlanych.Coś, co nie zmienia się u kotów perskich w obliczu wielu lat, to charakter. Do dziś koty perskie uważana są za idealnych pupili do mieszkań, gdzie doskonale pełnią swoją rolę kotów kanapowych. Rasa ta jest bardzo spokojna i zrównoważona, łatwo przywyka do nowych osób czy warunków mieszkaniowych i bardzo mało się stresuje - jest za to pogodna, nastawiona na kontakt z człowiekiem. Persy bardzo mało niszczą w domach, nie drapią tak, jak inne rasy, są również dobrymi towarzyszami zabaw dla dzieci - chętnie się bawią i nie są agresywne, ale bardzo cierpliwe.
Sierść wymaga stałej, codziennej pielęgnacji oraz odpowiednich kosmetyków, a także zbilansowanych posiłków. Kota perskiego należy od jak najmłodszego wieku przyzwyczajać do codziennych zabiegów, takich jak szczotkowanie okrywy włosowej czy dosyć częste kąpiele. Dobrze utrzymana sierść sprawia mniej kłopotów właścicielowi, bowiem kot mniej linieje - nie licząc okresów wymiany okrywy. W związku z bujną sierścią, koty perskie powinny być często odkłaczane, za pomocą odpowiednich preparatów, np. past.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-13T19:44:53+01:00
PERS – niekwestionowany arystokrata, o wytwornych manierach, z odrobiną „angielskiej flegmy”, budzący zachwyt obfitym futrem, magnetyzujący przyjaznym spojrzeniem wyrazistych, okrągłych oczu, uwodzący łagodnością, czułością w kontaktach i ogromną potrzebą pieszczot, pogodny i bardzo ceniący kontakt ze swoim właścicielem, cichy i pozbawiony agresji. Czasami stawiając „na swoim”, potrafi zauroczonego zdominować.
Niewielu patrząc na wspaniałość kota perskiego, jest mu się w stanie oprzeć i nie darzyć sympatią.Dla mnie – jako szczęśliwej posiadaczki TAKIEGO KOTA – to niekwestionowany król wszystkich kotów rasowych.Zadbane i wypielęgnowane futro kotów może być bardzo dekoracyjne, a właściciela takiego czworonoga napawać uzasadnioną dumą . By efekt był faktycznie imponujący , trzeba temu poświęcić nieco pracy. Podstawowym i pozornie najprostszym zabiegiem pielęgnacyjnym , jaki należy codziennie wykonać przy kocie perskim, jest czesanie. Doskonałe do rozczesywania włosa są grzebienie z rzadkimi metalowymi zębami obrotowymi. Głowę i łapy należy czesać grzebieniem o bardzo małych , metalowych gęstych ząbkach. Istotnym kosmetykiem do pielęgnacji futra kota perskiego jest puder. Pudrowanie ma na celu oczyszczenie , przewietrzenie i odświeżenie kociego futra . Pielęgnacja uszu kota sprowadza się do systematycznej kontroli i czyszczenia. Zabieg ten wykonuje się wacikiem nasączonym preparatem do czyszczenia uszu dla kotów, bądź oliwką dla dzieci. Zdrowy kot ma białe mocne zęby . Dorosły kot ma 30 zębów:12 siekaczy, 4 kły , 10 przedtrzonowców i 4 trzonowce. Kocię ma 26 zębów mlecznych . Kamień nazębny, który osadza się na zębach, zmienia ich barwę na żółtawą lub nawet brązową i może prowadzić do poważnych chorób dziąseł . Usunąć go można przy pomocy specjalnych past do zębów dla kotów, bądź przy okazji wizyty w lecznicy weterynaryjnej.Do zabiegów pielęgnacyjnych przy kocie należy zadbać o jego pazury . Najlepiej jest zabrać się do tego, kiedy kot jest zmęczony, zabieg ten zacząć trzeba od pogłaskania kota , przemawiając do niego łagodnie i unikać gwałtownych ruchów. Przyciśnij delikatnie łapę , wysuwając pazury z poduszeczki . Weź cążki i obetnij koniuszki pazurów.
2009-11-13T20:00:34+01:00
Koty Perskie należą do zwirzat o wyjątkowo miłym charakterze.Są spokojne , czasami nawet nieco leniwe,ale przy tym bardzo wesołe i pogodne .Persy są hodowane od pokoleń w domach ,mające sporadycznie kontakt ze świtem zewnętrznym.Kota można nauczyć bezpiecznego korzystania z balkonu i wygladania oknem .


:DDD Wymyslałam to samo poniewaz mam swojego kota perskiego :DDD :))