Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T20:00:44+01:00
W rodzinie powinno przede wszystkim być zaufanie. Bez zaufania między dziećmi, a rodzicami występują konflikty. Jeśli jest jakiś problem lub spór powinno się siąść i na spokojnie omówić przyczynę i rozwiązanie problemu. Nie powinno się też brać używak tj. alkohol czy narkotyki, bo to napewno podzieli rodzinę. W rodzinie, rodzice powinni czasem ulegać swojemu dziecku, gdyż wtedy dziecko uczy się, że rodzice nie zawsze są na nie.
Najważniejszym czynniekiem wpływającym na dobre relacje w rodzinie jest przede wszystkim rozmowa. To dzięki niej dowiadujemy się o wspólnych problemach. Nawiązuję się nić porozumienia. Dziecko wie, że jeśli ma problem to ma do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc.
Rodzice nie powinni nigdy mówić dziecku coś w stylu : "Nigdy Ci się nic nie uda", "jesteś głupia", bo to może pogorszyć samoocenę dziecka.
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-13T20:02:36+01:00
Aby być cenionym w rodzinie, trzeba wiedzieć jak się zachować w naturalnych i zwyczajnych sytuacjach. Czasami trzeba skorzystać ze słownika savoir-vivre. Twoja rodzina musi wiedzieć, że masz pozytywne nastawienie wobec ich osób. Muszą doświadczać tego, że nie masz w sobie cynizmu i sarkazmu. Są różne spory rodzinne. Niektóry kłócą się o zwykłe błahostki, a inni o rzeczy ważne tylko dla nich. Jednak po kilku minutach po sporze, członek rodziny przeprasza i zapomina tej sprawie. Jest takie pojęcie: młodzież zbuntowana - oznacza on to, że nastolatkowie w wieku od 12 do ok. 17 lat, chcą mieć własne zasady i według nich żyć codziennym życiem. Natomiast jeżeli człowiek wymaga tego, aby osoba z którą się pokłócił, pierwsza przeprosiła - to nie umie się odpowiednio zachować i nie wie co to "kto pierwszy ten lepszy" lub "głupszym się ustępuje. To właśnie jest tolerancja w rodzinie.
1 1 1