Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T23:04:43+01:00
W 1843 roku, Thomas Hancock i Charles Goodyear zapoczątkowali wulkanizacje,co skutkowalo wynalezieniem pierwszej dętki.Zapoczątkowały takie sporty jak : piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna,rugby i kolarstwo.

Potrzeba utrzymywania stosunków sąsiedzko-towarzyskich wpływa w znaczący sposób na formę rozrywek i rekreacji, na kontakty sąsiedzkie i ogólnie pojmowaną kulturę społeczną. Kontakty towarzyskie stwarzają trwałą więź międzyludzką, koleżeńską czy nawet przyjacielską.
Zaspokajają potrzebę przynależności do grupy - wspólnoty gromadzącej ludzi o podobnym poziomie kulturalnym i intelektualnym, ludzi o identycznej profesji zawodowej czy takim samym statusie społecznym.

Sposoby wypoczynku i zabawy były dość zróżnicowane. Uzależnione były od tradycji, panującej mody, osobistych upodobań i zainteresowań, poziomu wykształcenia czy możliwości finansowych. Istotną rolę odgrywała również pogoda.

ludzie niezabardzo zwiedzali nowe miejscowości,nie mowiac juz o inych krajach,nie bylo tak latwo jak dzis zwiedzać,pozatym było malo pieniedzy.