Odpowiedzi

2009-11-13T21:44:37+01:00
Józef Piłsudki miał swoją koncepcję uważał ,że najlepszym rozwiązaniem bedzię ustawić się po stronie Austro Węgier, ponieważ tylko tam mozna było utworzyć niezależne wojsko.
Roman Dmowski uważał jednak, że Polacy powinni walczyc po stronie Rosji. Ponieważ uważał, że wtedy Rosja odda nam wszystkie ziemie Polskie które były pod zaborem
Część Polaków poparło Piłsudskiego a część Dmowskiego. Można powiedzieć, że walczyli ze sobą.

Pozdrawiam
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T21:46:48+01:00
Józef Piłsudski i jego obóz polityczny za głównego wroga Polski uznawał Rosję. Zwolennicy tego stronnictwa opowiadali się za współpracą wojskową z Austro-Węgrami oraz utworzeniem trzeciego członu państwa Habsburgów z Królestwa Polskiego i Galicji.

Roman Dmowski i jego obóz Narodowej Demokracji prezentował całkowicie odmienną koncepcję. Dmowski uważał, że Polska powinna sprzymierzyć się z Rosją przeciwko cesarstwu Niemiec.
Jego zdaniem Rosja po wojnie z Japonią była zbyt słaba, a dużo groźniejsi byli Niemcy i z ich strony nie należało się spodziewać ustępstw.


# Daria
Możesz nie kopiować moich rozwiązań?
2 5 2
2009-11-14T00:26:11+01:00
Józef Piłsudski i jego obóz polityczny za głównego wroga Polski uznawał Rosję. Zwolennicy tego stronnictwa opowiadali się za współpracą wojskową z Austro-Węgrami. Roman Dmowski uważał jednak, że Polacy powinni walczyć po stronie Rosji. Ponieważ uważał, że wtedy Rosja odda nam wszystkie ziemie Polskie które były pod zaborem. Polska była pod zaborem bardzo dużo lat.
To chyba nie wyczerpujący tekst ale zawsze coś?