Odpowiedzi

2009-11-13T22:35:28+01:00
Życie jest dla mnie cyklem ciągłego przemijania. Jest wiecznym ruchem jak mówił Heraklit z Efezu "Phanta Rei" - wszystko płynie. Życie jest dla mnie jak rzeka. Wystarczy przeciwstawić się jej prądom i już jesteśmy zniszczeni.

Wykorzystaj coś z tego... Warto żebyś wtrącił tam filozofię Epikurejską i napisał coś uczuciowego od siebie. Jeśli rozwiniesz to i napiszesz stylistycznie to na pewno dostaniesz pozytywną ocenę ;)
1 5 1
2009-11-13T22:37:47+01:00
Czym jest dla mnie życie?

Życie czasami jest bardzo trudne. Bywa, że jest dla nas przykre, bolesne, cierpimy. Gdy popełnimy jakiś błąd jest nam z tego powodu smutno, czujemy się z tym źle ale oczywiste jest także, że musimy ponieść konsekwencje naszego czynu.
Zastanówmy się więc, czy życie w takim razie ma sens? Hmm... wydaje mi się jednak, że tak. Są w życiu chwile,gdy czujemy się źle, coś jest nie tak, ale są też momenty, gdy jesteśmy szczęśliwi (np. gdy coś nam się uda^^). Każdy z nas ma czasami problemy, ale nie należy się przejmować. Są momenty ''gorsze'', jak i te ''lepsze''. Trzeba brać życie takim, jakie mamy i nie wciąż narzekać, że mogłoby być lepsze. Życie dla mnie to: dom, rodzina, to osoby dla których warto żyć, to miłość ze strony drugiej osoby. Należy brać życie takim, jakim się ma, a nie mówić, że mogłoby być lepsze.

Możesz rozbudować i będzie. Mam nadzieję, że trochę pomogłam. ;)
2 5 2