Odpowiedzi

2009-11-13T23:01:20+01:00
Ludzie wybierają zła zamiast dobra, ponieważ nie wyobrażają sobie konsekwencji swoich czynów.
Dlaczego jednak wybierają zło pomimo tego, że wiedzą o istnieniu dobra?
Ludzie świadomie wybierają zło, ponieważ myślą, że tak będzie lepiej. Że zło, nie zawsze będzie złem. Jednak z biegiem czasu okazuje się to być nie prawdą i w rezultacie większość osób źle na tym wychodzi.

Można to jeszcze bardziej rozbudować. / Jest to tylko na podstawie własnych przemyśleń.^^
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-13T23:01:50+01:00
Moim zdaniem ludzie często wybierają zło ponieważ jest to wybór często łatwiejszy i wygodniejszy. Do tego dochodzi jeszcze pokusa na którą człowiek niestety jest bardzo podatny. Ludzie często świadomie zagłuszają głos sumienia i świadomie wybierają "złą drogę' co jest szczególnym grzechem. Do tego jeszcze dochodzi popularny pogląd że "życie trzeba sobie ułatwiać" ile to razy nie mówiło się całej prawdy o ocenach w szkole rodzicom. Tak było łatwiej wygodniej. Niestety to pociągało za sobą także różne konsekwencje. Często wybieramy zło ponieważ inni tak robią a my w ich towarzystwie wstydzimy się tego że mamy jeszcze sumienie które podpowiada co jest dobre a co złe lecz niestety nie słuchamy tego głosu bo to przecież wstyd.
1 5 1
2009-11-13T23:13:25+01:00
Ludzie częściej wybierają zło od dobra, ponieważ w czasie kuszenie człowiekowi trudno się oprzeć pokusie i zazwyczaj ulega. Nie ma człowieka idealnego. Św. Paweł nawiązuje także do tego, że choć nie chce on uczynić grzechu ale mieszkający w nim grzech, który przy tym gdy chcemy wykonać coś dobrego przekręca to coraz bardziej nas kusząc i niestety opieramy się i nie wykonujemy dobra dla drugiej osoby.
1 5 1