Odpowiedzi

2009-11-14T10:39:12+01:00
Tolerancja jest czymś bardzo ważnym dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa i państwa. Zapewnia harmonię i zgodę między czarnymi a białymi, katolikami a muzułmanami czy kibicami Wisły a kibicami Legii.
W dzisiejszych czasach możemy spotka się z jej przejawami lub ich brakiem. Nie musimy szuka daleko, aby przekona się, że z tolerancją są dalej problemy. Na przykładzie kibiców najlepiej to się przejawia. Nadal walczą ze sobą, robią widowisko na cały kraj i zabijają niewinnych ludzi. Nie trzeba meczy, żeby dostac nożem w klatkę piersiową, za kibicowanie innej drużynie. Wystarczy trafi na młodych ludzi, którzy maja tylko jeden cel: szerzyc doping dla danej drużyny sportowej.
Czasami można się spotka także z wypowiedziami, że "czarny to niewolnik białego". Już dawno powinny się skończyc takie problemy, takie ponizanie drugiego człowieka. Kolor skóry nie dzieli nas na lepszych i gorszych. Na uniwersytety przyjeżdża bardzo dużo zagranicznych studentów, którzy chcą się uczy w naszym państwie. Niestety zdarzają się takie przypadki, ze sa poniżani, obrzucani kamieniami i wulgaryzmami. Policja nie umie sobie poradzic z takimi przypadkami. Zamyka na 48, po czym na trzeci dzień sytuacja powtarza się.
Należy jednak podkreślic, że coraz mniej jest przypadków poniżania człowieka ze względu na kolor skóry i religię w naszym państwie. Dla moich znajomych nie ma różnicy, w jakiego Boga dana osoba wierzy i czy pochodzi z Indii czy z Francji.
Uważam, że różnica między mną a drugim człowiekiem jest czymś interesującym. Możemy poznawac nowe tradycje, wierzenia i nie z podręczników tylko z własnego doświadczenia. To kształtuje naszą osobowośc i pomaga lepiej zrozumiec innych. Musimy byc otwarci na innych ludzi.
131 4 131