Odpowiedzi

2009-11-14T10:29:38+01:00
Najbardziej znane dzieło Pietera Brugela czyli " Upadek Ikara " stworzony został w 1558 r. Obraz nawiązuję do mitu o Dedalu i jego synu. Bruegel uchwycił na swoim obrazie moment upadki , podkreślił przede wszystkim otoczenie . Kolor obrazu są jasne pastele.
Na pierwszym planie możemy dostrzec rolnika orzącego ziemie , ze zwierzęciem , wzrok przykuwa najbardziej jego ubranie w czerwony kubrak.Wzgórze zostało namalowane jasnymi kolorami, jest w kolorze brązu i zieleni. Na drugim planie stanowi pasterz i jego pies Przy pasterzu jest dużo owiec w dwóch kolorach. W lewym dolnym rogu na 2 planie znajduje sie wędkarz oraz tonący Ikar .Ludzie w jego otoczeniu nie pomagają mu nikt go nawet nie zauważył . Rolnik a rybak zajęci swoja praca , pasterz jest zapatrzony w niebo. w głębi morza zauważamy statki z rozwiniętymi żelami . Zachód słońca oznacza koniec dnia a także koniec życia chłopca.
Według Mnie Buraegel ma doskonały Talent . Dobrze użyte koloru korespondują się ze Sobą . Obraz Pietera Bruegla " Upadek