Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-14T12:25:21+01:00
Jeżeli to ma być rozprawka bo nie napisałeś[łaś]

Miłość to najpopularniejszy motyw literacki. W dzisiejszych czasach każdy z nas potrzebuje miłości do pełnego szczęścia. Ludzie ni wyobrażają sobie życia bez miłości bo cóż robili by bez ukochanej osoby.
Po pierwsze, w lekturze "Romeo i Julia" znany jest wątek miłości. Nieszczęśliwie zakochana para dwóch młodych ludzi. Nie mogą się połączyć, gdyż ich rody są w konflikcie. Wypijają trutkę i przebijają się sztyletem tylko po to ,by w niebiosach doznać miłości i szczęścia.
Kolejnym argumentem są, treny Jana Kochanowskiego.
Poświęcił on je dla swojej malutkiej, najukochańszej córce Urszuli. Zmarła w tak młodym wieku. Miała zaledwie 3 latka. Ojciec kochał ja całymi siłami ,gdyż dawała mu nadzieję na kontynuację jego poezji. Miłość do niej zamykała mu cały świat ,gdy Urszulka była chora.
Po trzecie, w lekturze "Antygona" pojawił się spór miedzy prawami boskimi ,a ustalonymi przez ludzi. Siostra kochała brata Polinejkesa który zginą na wojnie. Nie mógł być pochowany gdyż przez Kreona uważano go za zdrajcę. Hajmon i Antygona byli zakochani. Mimo to, kobieta postanowiła za brata oddać życie. Naraziła się dla brata którego kochała i dla Hajmnona jej narzeczonego.
Następnym argumentem jest "Pan Tadeusz" dał uwieść się sidłą Telimeny ,lecz Zosia dała mu drugą szansę. Do Zosi jego miłość była od pierwszego wejrzenia. Ks. Robak czyli Jacek Soplica kochał syna i przerodził się w księdza po to, by być blisko Tadeusza którego kochał. Prawda wydała się ,gdy umierał.
Reasumując, w literaturze najpopularniejszym motywem jest miłość. Nawt patrząc na Mistrza Polikarta rozmawia on z trupem równiez zakochnaym. Najpopularniejszy polski pisarz Adam Mickiewicz róniż był zakochany w Ojczyznę. Jan Kochanowski w Urszulę. Każdy z poetów przerzywał ątek miłosny , nawet Wisława Szymborska. Podzielam zdanie że miłość to najpopularniejszy wątek literacki. Mam nadzieję ,że udowodniłam to powyzszymi argumentami.Koniec. xD jak cos nie tak to pisz ale mysle ,że ci się spodoba pozdr.