Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-14T15:20:21+01:00
Wystarczy 5?

1. W USA już 22 miliony chorych na świńską grypę.
Tysiące Amerykanów zaszczepią się dziś przeciwko świńskiej grypie. Sobota to dzień, kiedy niemal w każdym stanie USA organizowane są masowe szczepienia - informuje RMF FM.

2. Conajmniej 7 ofiar po zamachu w Pakistanie.
Co najmniej siedem osób zginęło, a 25 zostało rannych, kiedy w pobliżu policyjnego posterunku kontrolnego w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu zamachowiec samobójca wysadził w powietrze samochód, którym jechał - poinformowała w sobotę policja.

3. Katastrofa kolejowa w Indiach.
Co najmniej 8 osób poniosło śmierć a 80 zostało rannych w rezultacie wykolejenia się pociągu pasażerskiego w sobotę nad ranem koło miasta Jaipur, stolicy indyjskiego stanu Radżastan.

4. W Holandii wprowadzą nowy podatek dla kierowców.
Od 2012 roku kierowcy w Holandii będą płacić podatek od każdego kilometra na drodze, nie będą natomiast płacić rocznego podatku drogowego ani podatku od kupna nowego samochodu - podała w sobotę agencja Associated Press.

5. W Francji są skutki uboczne szczepionek na H1N1.
We Francji po zaszczepieniu ok. 100 tys. osób - pracowników służby zdrowia - przeciwko wirusowi grypy A/H1N1 zanotowano 91 przypadków wystąpienia skutków ubocznych, w tym cztery przypadki poważne - poinformowała w piątek Francuska Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych (Afssaps).

Myślę, że chociaż trochę pomogłam. :):*
2009-11-14T15:28:13+01:00

Grecja: Kościół prawosławny wzywa do buntu
mar,

Niektóre greckie organizacje praw człowieka domagają się usunięcia z miejsc publicznych symboli religijnych
Niektóre greckie organizacje praw człowieka domagają się usunięcia z miejsc publicznych symboli religijnych

Grecki Kościół prawosławny wezwał europejskich chrześcijan do solidarnego sprzeciwu wobec wyroku Trybunału w Strasburgu dotyczącego krzyży w szkołach.

Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznali, że krucyfiksy w salach szkolnych naruszają wolność religijną dziecka i prawo rodziców do wychowania go w dowolnym światopoglądzie. Grecki Kościół prawosławny obawia się, że wyrok, dotyczący włoskich szkół, może stać się w Europie precedensem.

Duchowni zwołali w tej sprawie specjalny synod, który w przyszłym tygodniu ma opracować plan działania. Greccy biskupi zwracają uwagę, że po decyzji trybunału w Strasburgu, młodzi ludzie nie będą mieli w szkołach żadnych wartościowych symboli.
Niektóre greckie organizacje praw człowieka domagają się usunięcia z miejsc publicznych symboli religijnych. Ostatnio jedna z nich zażądała usunięcia z greckich sądów obrazów, przedstawiających Chrystusa, które wiszą nad ławą sędziowską. Domaga się też, by z treści przysięgi, składanej w sądzie, usunąć przyrzeczenie na Ewangelię.