Odpowiedzi

2009-11-14T15:47:30+01:00
Każdy z nas prędzej czy później był lub będzie zakochany. Miłość zmienia ludzi na lepsze. Zakochani od razu rzucają się w oczy: wprost tryskają optymizmem. Uczucie to polepsza samopoczucie, dodaje siły, odwagi.
Krążą wśród nas różne powiedzenia na temat miłości. Mówi sie, że miłość dodaje skrzydeł. Myślę, że jest to prawda.
Miłość jest piękna. To dla niej ludzie budzą się codziennie z uśmiechem na twarzy, z chęcią do życia. Dla niej są w stanie wiele poświęcić. Również dla niej zaczynają dbać o siebie i o swój wyglą zewnętrzny. To ona powoduje, że zaczynamy w życiu czynic dobro.
Dzięki temu uczuciu powstają też wspaniałe dzieła literackie. Również malarze i rzeźbiarze czerpią swoje natchenienie z miłości. Zarówno tej szczęśliwej jak i nieszczęśliwej.
Książka "My dzieci z dworca ZOO" opisuje losy nastolatki, która wpadła w nałóg narkotykowy. Tak sie składa, że również chłopak Christiene jest uzależniony. Kiedy sytuacja staje się krytyczna i obydwoje coraz bardziej pogrążają się w nałogu, podejmują się próby odwyku. Jest im bardzo ctrudno, jednak wspólnymi siłami osiągają zamierzony cel-uniezależniają się.
Dodam, że jest to książka oparta na faktach autentycznych. Powstała na podstawie wypowiedzi i wywiadów przeprowadzonych z Christiene.
historia ta jest argumentem na to, że miłość pozwala nam przezwyciężać nałogi. gdy kochamy możemy przetrwać nawet bardzo trudne chwile. Dzięki temu uczuciu nasze życie nabiera kolorów.
Film "Szkoła uczuć' opowiada o losach młodej dziewczyny, nieakceptowanej przez resztę społeczeństwa z powodu katolickeij wiary i nieprzywiązywania dużej wagi do ubioru. Jemie jest chora na białaczkę i nie moż się z tym pogodzić. gdy poznaje landona jej życie nabiera sensu. chłopak nie wie o chorbie Jemie. jednak w końcu nadchodzi chwila prawdy. Dziewczyna jest coraz słabsza i powoli zbliża się kres jej życia. Gdy Landon dowiaduje sie o chorobie próbuje znaleźć pomoc dla Jemie., jednak los jest już przesądzony.
W tym filmie chłopak pomaka przetrwać dziewczynie najtrudnbiejsze chwile jej życia. Ukazuje to wielką siłę miłośći, która pozwala nam na pogodzenie sie z losem. dzięki temu uczuciu zapominamy o naszych trudnych chwilach, przeżyciach, kiedy w naszej obecności jest ukochana osoba.
podsumowując można powiedzieć, że miłość jest sensem naszego życia. Różne frazeologizmy funkcjonujące w naszym języku, mają swoje poparcie w literaturze, filmie, doświadczeniu. temat miłości jest odwiecznym tematem, ponieważ każdy człowiek przechodził juz przez to lkub dobiero go to czeka. Uczucie to nadaje życiu smak, sparawia, ze chce nam się żyć i zwyczajne szare dni nabierają niepowtarzalnego blasku. jednym słowem- "Miłość dodaje skrzydeł"!!!!!!!!!!!!!!!
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-14T15:51:47+01:00
"Miłość jest skarbem największym". Tak powiedziałby człowiek zakochany. Miłość jest szczęściem i pięknem, które tkwi u kogoś z nas, ale dopiero my musimy je obudzić. Miłość sił dodaje - to powiedzenie, które daje nam satysfakcję, że jeżeli kochamy jakąś osobę, kogokolwiek np. matkę, to wtedy darzymy go szczególnym uczuciem, a w zamian on daje nam otuchy i sił do dalszego działania. Wzmaga w nas mądrość i czasem nawet nadopiekuńczość dla danej osoby. Bóg to największa miłość dla prawdziwego, praktykującego i wierzącego człowieka. Jeżeli nie wierzymy w jakiegokolwiek boga - nie wierzymy w samych siebie, nie wiemy co się staje z nami, nie wiemy jak samych siebie ocenić, jesteśmy zagubieni niczym Mały Książe na pustyni daleko od swojej róży, którą bardzo kochał nad wszystko co mógł. Miłość to piękno i szczęście.
1 5 1