Odpowiedzi

2009-11-14T18:01:55+01:00
Jeżeli ludzie rzeczywiście chcą komuś pomóc to to zrobią

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Każda rzecz ma dwie strony medalu, ale w tym przypadku wygrywa ta negatywna.
Rzec można, że to absurd, iż nie pomożemy komuś choć bardzo tego chcemy. Jednak popatrzmy na to z perspektywy dawnych lat. II wojna światowa. Obozy koncentracyjne na terenach polskich. Matka chce pomóc swojemu dziecku, które zostało skazane na śmierć. Czy jest mu w stanie pomóc? Może jedynie zginać razem z nim. Ale nie przeglądajmy kart historii. Zostawmy je spisane, nienaruszone.
Rzecz można, że to dziwne, ze przyjaciel nie może pomóc przyjacielowi, choć bardzo chce. Niestety podając taki – wręcz śmieszny – przykład. Jedna z dwóch przyjaciółek wyjechała za granicę. Ta pierwsza ma problemy rodzinne. Prosi przyjaciółkę o rozmowę w cztery oczy. O spacer. Przykro mi, ale dziewczyna nie jest w stanie pomóc swojej przyjaciółce.
Problemem dzisiejszego świata są takie problemy, jak przemoc, alkoholizm, brak pracy, pieniędzy. W pierwszym przypadku, jeśli chcemy pomóc – możemy mieć 90% pewności, że się da. Ale pozostałe? Spójrzmy na to racjonalnie, pijaka nie wyciągniesz z alkoholizmu, nie załatwisz komuś pracy, jeśli nie masz np. jakichś dojść, ani nie pożyczysz pieniędzy, jeśli sam nie masz.
Obecna sytuacja nas ludzi sprawia, że nie jesteśmy w stanie pomóc nawet, jeśli bardzo chcemy.
2 2 2