Odpowiedzi

2009-05-06T18:43:15+02:00
Http://www.sciaga.pl/tekst/94344-95-charakterystyka_tomka_wilmowskiego
tu masz link i masz wszystko
  • Użytkownik Zadane
2009-05-06T18:45:44+02:00
Tomek Wilmowski to główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego, pt. ?Tomek w krainie kangurów?. Urodził się 25 grudnia 1888r. w Warszawie. Był jedynakiem. Mieszkał w Warszawie razem z rodziną Karskich, gdyż ojciec- Andrzej Wilmowski, musiał uciekać za granicę, a matka zmarła w czasie wojny. Ojciec Tomka był łowcą dzikich zwierząt, które sprowadzał do różnych ogrodów zoologicznych.
Chłopiec był wysoki, dobrze zbudowany, miał niebieskie oczy i blond włosy. Był bardzo dobrym strzelcem.
Tomek często wykazywał się wielką odwagą i opanowaniem. Uratował przyjaciela ojca- Jana Smugę, przed dzikim tygrysem, oddając celny strzał między oczy zwierzęcia. Był zdolnym uczniem, fascynowała go geografia, tak jak w młodości jego ojca. Poza tym był uczciwy, prawdomówny i wielkoduszny.
Zdarzało się, że pozbawiając się rozwagi i używania wrodzonej ciekawości, spotykało go wiele przygód, nie zawsze miłych, z których wychodził obronną ręką, dzięki pomocy swoich przyjaciół i dzięki własnym umiejętnościom.
Postać Tomka Wilmowskiego bardzo mnie zaciekawiła. Jest on prawdziwym wzorem, posiadającym cechy osobowe godne naśladowania przez każdego.