Napiszę rozprawkę na jeden z wybranych tematów :
1. Każdy potrzebuje przyjaciela .
2.Czy warto uczyć się języków obcych .
3.Życie bez marzeń było by nieciekawe .
4.Jeżeli w podróż to do :
5.Naprawdę warto czytać książki
!!!!Praca na około 1 stronę A4 .!!!!

2

Odpowiedzi

2009-11-14T19:05:12+01:00
temat : Czy warto się uczyć języków obcych?


Nauka języków jest dzisiaj szczególnie ważna. We wszystkich szkołach kładzie się na nie duży nacisk, ponieważ zaczęto doceniać umiejętność posługiwania się nimi. Moim zdaniem obecnie języki obce są bardzo przydatne i pomocne w wielu przydarzających się nam sytuacjach.
Po pierwsze, gdy wyjeżdżamy do pracy za granicę to dzięki znajomości języków możemy doskonale porozumieć się z tamtejszą ludnością co daje nam dużą swobodę, jednocześnie istnieje możliwość podjęcia nauki na uczelniach w innych krajach pod warunkiem, że biegle mówimy w danym języku.
Kolejna sprawa to wakacje za granicą naszego państwa. Gdy znamy chociaż podstawy innych języków, to dużo więcej możemy się dowiedzieć oraz z łatwością porozumieć.
Jako ostatni przytoczę argument znalezienia pracy w Polsce. Z powodu tego, że coraz częściej Polskie firmy współpracują z zagranicznymi to poszukują przede wszystkim pracowników, którzy posługują się kilkoma językami.
Z całą pewnością mogę wyciągnąć wniosek, że języki obce ułatwiają nam życie. Są niezbędne do zdobycia dobrej pracy czy porozumiewania się z obcokrajowcami.

3 4 3
2009-11-14T19:12:35+01:00
Naprawdę warto czytać książki one wzbogacają nasze słownictwo. Możemy się z nich dużo dowiedzieć ,wiadomości które są tam napisane uczą nas wszystkiego. Przez czytanie książek możemy się nauczyć szybko czytać. Wiem , bo znam taki przykład .Czyli ja nie za bardzo lubiłam czytać książki i do dziś za bardzo nie lubię. Teraz wiem ile straciłam , jak parze i słucham na lekcjach jak inni czytają to słyszę jak płynnie oni to robią. A ja dukam i wszyscy się ze mnie śmieją .Mama zawsze powtarzała czytaj bo potem będziesz miała problemy .I właśnie są tego skutki nie czytałam .I dostaje same pały .Więc czytajcie i jeszcze raz czytajcie. Powiem jeszcze ,że jak człowiek czyta to pobudza swoje szare komórki i wie coraz więcej i nie musi zaglądać do encyklopedii ,słowników do polskiego i Internetu , bo wie co napisać…

Myślę że pomogłam niestety tylko tyle wymyśliłam.
Pozdrowienia…