Odpowiedzi

2009-11-14T19:52:07+01:00
Flora
. Roślinność Himalajów jest zróżnicowana w zależności zarówno wysokość i warunki klimatyczne.Wynoszą one od tropikalnych lasów liściastych, u podnóża, do umiarkowanego Lasy w połowie wysokości. Wyżej, iglastych, subalpejskie i alpejskie lasy wiosna się. Są wreszcie ustąpić murawy i łąki wysokiej wysokości. Są one następnie scrublands, które prowadzą do stałego Snowline.

Roślinność różni się również od nieodkryte tropikalnych lasów deszczowych wschodniej części Himalajów, w gęstych lasów subtropikalnych i alpejskie z Europy Środkowej i Zachodniej Himalajów do nielicznych roślin pustynnych zimno obszarów pustynnych Transhimalaya.
Jednak bogactwo kwiatów Himalaje również zostały dotknięte przez człowieka. Przez wieki, człowiek zawsze był na utrzymaniu lasów dla wielu swoich potrzeb.. Ale wcześniej, te potrzeby były nieliczne, lasy były w stanie uzupełnić zasobów naturalnych i delikatna równowaga została zachowana. Jednak z biegiem lat, ludzkiej populacji drastycznie wzrosła, a wraz z nią wiele gałęzi przemysłu, które uzależnione są lasy. Nadzwyczajne wymagania zostały dokonane w lasach. Lasy zostały wycięte na opał i do wyżywienia wzrastającej liczby przemysłu leśnego. Zostały one również usunięte w celu dostosowania się do rosnącej populacji. W rezultacie, wiele gatunków drzew, które były bardzo często nawet 50 lat temu, są teraz rzadkie lub całkowicie zniknął z niektórych obszarach.
8 3 8
2009-11-14T19:56:33+01:00
Fauna w himalajach
Kalej Czarny Kuropatwa górska orłosęp brodaty Irbis NiedźwiedźHimalajski Kot Marmurkowy Goral Koziorożec Panda małaTakin Rezus
Flora:
Betulaceae Pinaceae Ephedraceae Cupressaceae Ericaceae Fagaceae Zingiberaceae Iridaceae Scrophulariaceae Ranunculaceae Polygonaceae Caryophyllaceae Orchidaceae Geraniaceae Liliaceae Gentianaceae Compositae Taxodiaceae Magnoliaceae Araceae Leguminosae Primulaceae


Sorki że nie z dużych wszystko liter napisane ale się spieszyłęm
5 4 5