Odpowiedzi

2009-11-14T20:16:21+01:00
Sądzę,iż młodzierz nie do końca potrzebuje autorytetów,lecz ważne jest to jeśli ktoś chce mieć autorytet to ważne jest to aby byli oni odpowiedni.uważam,że jeśli ktoś będzie mieć autorytet to nie powinien go całkiem kopiować bo liczy się to jakimi my chcemy byś a nie jaka jest np.jakaś gwiazda.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-14T20:32:55+01:00
Młodzież jako przyszłość każdego kraju potrzebuje odpowiednich, odpowiedzialnych wzorów. To do niej zależy jak kiedyś będzie wyglądała nasz ojczyzna. Wielu z młodzieńców stanie kiedyś na szczytowych miejscach; prezydent, premier, poseł, czy nawet mąż. Są to bardzo odpowiedzialne funkcje. Wymagają myślenia, przewidywania przyszłości, możliwych rozwiązań.
Młodzi ludzie potrzebują wsparcia, zrozumienia i odnalezienia siebie w innych. Najlepszymi wzorami, autorytetami są rodzice, najbliższa rodzina. Ci najczęściej potrafią rozpoznać problem u danej osoby.
Nastolatkowie jako swój wzór najczęściej wybierają osoby promowane przez media. Młode, zgrabne, chude modelki. Młode dziewczyny nie zdają sobie sprawy z komputerowego retuszu i obramowań.
Najważniejsze jest to, że młodzież też w końcu dorośnie i dowie się wszystkiego.
Dlaczego warto, aby młodzież wybierała osoby z najbliższego otoczenia? Widzą na co dzień tego człowieka, wiedzą jaką mają postawę, jaki mają charakter. Potrafią się porozumiewać, doradzać sobie. Mogą brać przykład z prawdziwie odpowiedzialnych osób. Mają łatwiejszy dostęp do kontaktu z taką osobą.
3 4 3