Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-14T22:02:12+01:00
Czy Kreon miał rację? Można zada sobie takie pytanie po przeczytaniu utworu jakim jest Antygona. Zastanówmy sie czy władca Teb miał racje czy powinien kierować się honorem czy tez lepiej było słuchać własnego sumienia.
Osobiście uważam że Kreon miał rację skazując Antygonę na karę śmierci. Po pierwsza tak wielkiemu władcy jakim był Kreon nie powinno sie opierać ani też sprzeciwiać. Skoro był królem a tytuł ten musi świadczyć o mądrości i sprawiedliwości jakie właśnie posiadała głowa państwa. Gdyby Kreon odpuścił Antygonie tak haniebnego czynu jakim było sprzeciwienie sie swemu władcy przestałby być człowiekiem szanowanym.
Po drugie cóż to byłby z niego za król który daje ponieść się emocjom i ze względu na powiązania rodzinne odpuszcza winy oskarżonej.
W ostateczności po trzecie prawo jest prawem i nie powinno sie go łamać nawet w najcięższych chwilach.
Myślę, że po przeczytaniu takich dowodów potwierdzających niewinność Kreona udowodniłam że jest on władcą mądrym i człowiekiem który zasługuje na szacunek i oczywiście z znalazł sie na odpowiednim miejscu jakim jest pełnienie urzędu państwowego.
6 4 6