Złote Lwy, Złota Kaczka, Złoty Niedźwiedź - to nagrody dla najlepszych filmów. Napisz recenzję filmu, który powstał na podstawie utworu literackiego, uzasadnij co najmniej dwoma argumentami, dlaczego ten film zasługuje na wyróżnienie.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-15T10:22:51+01:00
Najlepszym filmem zasługującym na nagrodę jest "Zemsta" Aleksandra Fredry.Ta ekranizacja najzupełniej oddaje charakter książki i bohaterów. Uważam że jest bardzo bliska książce i pełna wielu detali. Ta ekranizacja zasługuje na nagrodę.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T10:46:03+01:00
Jane Austen pisarka znana z wielu powieści ,lecz najczęściej zestawiana ze swym największym dziełem ,,Duma i uprzedzenie". Powieść choć o ciekawej miłości i to z domieszką historycznego oddźwięku przyciągała i nadal przyciąga wielu czytelników. Ekranizacja tego utworu w roku 2006, wyreżyserowana przez Simona Langtona stała się wyciągnięciem ręki do osób, które gardząc rzewnymi historyjkami o romantycznej miłości lub szorstkich znajomościach, na starcie odrzucały chęć sięgnięcia po tego typu książkę. Książkę która jest dramatem, komedią i romansem, ale nie dowie się tego ten który jej nie przeczytał , dlatego ekranizacja stworzyła warunki do poznania tej opowieści przez większa liczbę osób. Wiadome jest że na palcach jednej ręki można policzyć filmy, które przewyższyły swego papierowego poprzednika.To co kryje się w naszej wyobraźni jest znacznie ciekawsze aniżeli to co zostaje nam narzucone na ekranie. Reżyser tej ekranizacji staną właśnie przed takim dylematem , a wynikiem tego jest doskonała opowieść dla tych, którzy przez brak chęci , wyobraźni lub innych czynników nie mogą sięgnąć po pierwotny typ historii.
Kolejnym argumentem potwierdzającym geniusz tego filmu jest Niebywała gra aktorska Colina Fritha oraz Jennifer Ehle , odtwórców głównych ról , którzy doskonale przedstawili komediową szorstkość swej drogi do miłości. Muzyka Carla Davisa zwieńczyła cały wyraz artystyczny dodając wartosci całemu dziełu ,a charakterystyka strojów ,wystrojów wnętrz , oraz całego otoczenia sprawia że odbiorca wprost przenosi się do tamtych czasów. Osobiści jestem zdania że najlepszą adaptacją książek jest nasza wyobraźnia ,lecz to co widzimy na ekranie jest już innym rodzajem sztuki zasługującym , w niektórych przypadkach, na zachwyt.

Starałam się :-D SORRY JAK SĄ JAKIEŚ BŁEDY :-)
1 5 1