Odpowiedzi

2009-11-15T11:15:32+01:00
1) chrzcielnica,znak krzyża wodą święconą
2) przepasanie ręki świadka i bierzmowanego
3) znak krzyża, żałowanie za grzechy - uderzenie w pierś
4) przyjęcie ciała Jezusa.
5) przyjęcie święceń kapłańskich
6) przepasanie rąk małżonków, obrączki
6) olejek do namaszzczenia
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T11:22:53+01:00
A)najważniejszy i napotrzebniejszy sakrament bez niego nie zostaniemy zbawieni
udzielamy tylko 1 raz w życiu .pytanie o imię, naznaczenie krzyżem,egzorcyzm, poświęcenie wody, wyrzeczenie się zła i wyznanie wiary, chrzest, namaszczenie krzyżmem św., włożenie białej szaty i wręczenie zapalonej świecy.


c)odpuszcza nam nasze winy ,rachunek sumienia ,żal za grzechy,mocne postanowienia,szczera spowiedż,zadość uczynienie pany Bogu i bliżniemu.

e)Właściwe ryty sakramentalne rozpoczyna śpiew Litanii do Wszystkich Świętych, w czasie którego, wyrażając wielkie błaganie, kandydaci leżą krzyżem. Po Litanii biskup dokonuje najważniejszego znaku w trakcie całej liturgii - wkłada ręce na głowę każdego z kandydatów. Gest ten już w epoce Apostołów oznaczał udzielanie Ducha Świętego i przekazanie władzy kapłańskiej. Na znak jedności, włożenia rąk dokonują wszyscy obecni kapłani. Następnie biskup śpiewa modlitwę konsekracyjną. Obszerny tekst modlitwy jest bardzo bogaty w treści teologiczne. Najistotniejszym jej fragmentem są słowa: "Użycz, prosimy, Panie, wszechmogący Ojcze, tym sługom godności prezbiteratu, odnów w nich Ducha Świętości od Ciebie, Boże otrzymanego".\
2 4 2