Odpowiedzi

2009-11-15T11:16:44+01:00
Oczywiście, gdyby nie było pieniędzy nikt nie mógłby prowadzić gospodarki. Nasz system jest bardzo zróżnicowany, gdyż Polska stoi na zachamowanym stopniu kryzysu.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T11:16:53+01:00
Pieniądz jest ważnym środkiem wymiany, dzięki niemu ludzie mają szansę żyć. Nasz system pieniężny jest bardzo zróżnicowany. Jesteśmy najbardziej zagrożeni kryzysem. Było to na przełomie wieku XIX i XX, w epoce wyzysku człowieka przez człowieka, pary i elektryczności, ale jeszcze przed rewolucją socjalistyczną, co to wyzysk człowieka przez człowieka podobno zniosła, no i przed rewolucją informatyczną. Obecnie żyjemy w epoce informatycznej, kiedy potężne komputery w każdej sekundzie wykonują miliony operacji. Konfrontując to współczesne doświadczenie ze wspomnieniami sprzed stu lat, możemy nabrać wątpliwości, czy rzeczywiście mamy do czynienia z postępem, czy tylko z jego nędzną namiastką, zaimprowizowaną naprędce dla ukrycia jakichś niegodziwości. Często zastanawiamy się czy pieniądz to faktycznie koło gospodarki a nie jej pasożyt. Lecz jednak mały biznes pomaga stworzyć lepszą przyszłość
W większości nowoczesnych gospodarek rynkowych małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) wytwarzają od połowy do dwóch trzecich dochodu narodowego. MSP były główną siłą napędową powojennego ożywienia w Europie Zachodniej i zapewniły dynamikę, która pomogła doprowadzić do poprawy sytuacji w zatrudnieniu i produkcji w latach 80.