Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T12:34:41+01:00
Czy Zbyszko, będący głównym bohaterem powieści henryka sienkiewicza pt. ,Krzyżacy; był godzien miana rycerza? Moim zdaniem tak, jest wiele argumentów, które przemawiają za moją tezą.
Zbyszko, gdy poznał Danusię odrazu złożył jej przysięgę wierności i między innymi ślubował , że przyniesie jej pawie pióra z hełmów krzyżackich, co w tamtych czasach było nie lada wyczynem. świadczy to o tym, że był dojrzały uczuciowo oraz, że był bardzo odważną osobą. Dowodem na jego wierność do danusi jets sytuacja, kiedy to urocza Jagienka próbuje go uwieść, a on nie zwracając na to uwagi marzy o Danuśce.
Kolejnym ważnym wydarzeniem, o którym powinniśmy wiedzieć jest atak Zbyszka na Kunona Von Lichtensteina, posła krzyżackiego. Bohater 'Krzyżaków' widząc obiecane Danusi pawie pióra na hełmie swego przeciwnika postanowił go zaatakować, i tak też uczynił. jednak było to ogromnym błędem, ponieważ wszyscy posłowie są nietykalni, toteż załamany Zbyszko został skazany na śmierć. historia ta mówi nam o pochopności, ale też i o wielkied odwadze mężczyzny. W imię miłości gotowy był poświęcić swoje życie, co mówi nam, że był bardzo wierny i potrafił prawdziwie kochać.
Od śmieric wybawiła go Danusia, dzięki zarzuconej na jego głowę białej nałęczce. było to z jej strony bardzo dobre, i świadczyło o tym, że Zbyszko to osoba warta posłubienia. wydarzenie to unacznia nam kolejną jego dobrą cechę.
Już jako nastoletni chłopiec, Zbyszko, uczestniczył w wielu bitwach. lata wojen i niewygód zahartowały młodzieńca, i wyrobiły w nim siłę i zręczność. Dobrym dowodem na to jest fakt, iż Zbyszko potrafił gołą ręką wycisnąć sok z gałęzi.
Myślę, że osoba, która jest odważna, silna, wierna jak i zarówno trochę wybuchowa, świetnie nadaję się do roli rycerza. taki właśnie był Zbyszko, dlatego uważam, że moja teza jest trafna. mam nadzieję, że moje argumenty były przekonującę.


mogą być błędy językowe, ale myślę, że jest dobrze;))
164 2 164