Odpowiedzi

2009-11-15T12:24:44+01:00
Niestety w formie rozprawki nie będe mógł tego przedstawić ale postaram się to po prostu opisać.
ZSRR(ZwiązekSocjalistycznych Repubik Radzieckich) rządzone było twardą ręką. Nie chodzi tutaj o sam komunizm ponieważ założenia komunimu były wspaniałe, lecz Włodzimierz Lenin i Józef Stalin pozmieniali to tak, że teraz wszyscy klną na komunizm. Oficjalnie wszystko w ZSRR było pięknie i wspaniale. Wszystko należało do wszystkich. Jednak tak naprawdę wszystko należało do państwa.

Strach
Każdego kogo podądzono o choćby najmniejszą działalność przeciwko narodowi groziła czapa(śmierć). Nawet Jeśli był to chłopiec który aby się dorobić trochę nosił ulotki o jakiejś treści a sam nie umiał czytać togo co na nich było napisane, też jemu groziła śmierć, lub zgnicie w areszcie ale na to samo wychodzi. Ludzie przez to się bali wyjśc na ulicę. Dlatego strach był jednym ze wspomagaczy, które ułatwiały rządy.

Terror
Podobnie jak wyżej każdego posądzonego o działalnośc przeciwko narodowi kazano rozstrzelać.

Kłamstwo
Chodziło głownie o propagandę. Uważam że wydawano na nią miliony dzisiejszych euro. Miała ona za zadanie pokazać ludowi że ojczulek Stalin jest miłosierny i przebcza każdemu. Gdy to Lenin dochodził do władzy propaganda skupiała się na wymieceniu ze świata kapitalistów burżuazję i carat, które mogły przeszkodzić w tworzeniu lepszego świata.
Stalin preferował temat dzieci. Na wszystkich defiladach, plakatach przedstawiano Józefa Stalina jako człowieka który dzieci kocha i chce zaewnić im lepsze życie. W rzeczywistości władze ZSRR odbierały dzieci rodzicom.

Więcej niestety nie umiem opisać ponieważ moja wiedza jest ograniczona
Mam nadzieję zę ktśjeszcze coś napisze na ten temat