Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T12:48:24+01:00
Myślę, że szacunek do własnego ciała, a także do ciała innych osób jets bardzo ważny, a nawet pierwszorzędny. powinniśmy akceptować siebie takimi jakimi jesteśmy. bóg swtorzył nas na swoje podobieństwo, dlatego brzydzenie się swoim ciałem jest grzechem. powinniśmy być swiadomi, że to nie ciało zdobi człowieka, tylko jego dusza. ważne jest, żeby doceniać to co się ma, a nie szukać u innych, tego czego nam brakuje. wszystkie operacje plstyczne są dowodem naszej niewiernośći Bogu, lekkomyślności i niskiej samoocenie. Często zdarza się, że podczas np. konkursu młodych talentów w szkole, na scenę wychodzi jakaś otyła osoba. na początku z niej szydzimy, a kilka minut póżniej, gdy skończy śpiewać podziwiamy, ale za co? za to co ma w środku, za jej talent, pasję. taka osoba widząc tłum wiwatujących dla niej ludzi czuję się kochana, doceniona, ale ona powinna się czuć tak zawsze. szacunek do siebie samego jest ważny, i każdy z nas powinien go mieć, a jeśli nie ma to powinien się starać jak najlepiej, żeby jednak był, bo optymiści mają łatwiej w życiu.
2009-11-15T16:53:49+01:00
Człowiek został stworzony przez Boga. Stworzył on nas, ponieważ nas kocha i chciał nam pokazać tą swoją miłość dając ludziom piękny świat i wspaniałe ciało. Ciało człowieka jest tak zbudowane żeby mogło wykonywać różne prace i jak najlepiej cieszyć się z życia. Nasze ciało zostało stworzone, aby zobaczyć jak Bóg nas kocha. Dlatego nie powinniśmy zaniedbywać go tylko obdarzać szacunkiem.
Ciało człowieka jest darem od kogoś wielkiego, kogoś kogo powinniśmy szanować - od Boga. Ciało jest tak jakby "prezentem, podarunkiem" od niego. Jeśli Boga traktujemy z szacunkiem to także powinniśmy traktować z szacunkiem jego podarunki.