Wymyślony opis obrazu używając słownictwa: młody mężczyzna, dwie młode kobiety, dwójka młodych dzieci, białe porcelanowe naczynia, brązowy zegar, duże okno, wielkie lustro, odbijające się drzwi, złote żwieczniki, mała lalka, wiszący zegar, wysunięta szufladka, złota łyżeczka, biała ścierka, czerwona wstążka , mały konik, marmurowy kominek, czerwona peleryna, mały posążek, długie zasłony.

Opis ma być co najmniej na kartkę A4, bogate słownictwo na poziomie 2 gim. ;))

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-15T12:26:49+01:00
Obraz przedstawia młodego mężczyznę z dwiema młodymi kobietami w tle z dwójką młodych dzieci, z prawej strony widać białe porcelanowe naczynia ustawiaone obok wiszącego brązowego zegara oświetlonego promieniami słońca przechodzącymi przez duże okno na którym wiszą długie zasłony w czerwone wstążki i małe koniki. Z lewej strony widać odbijające się drzwi w wielkim lustrze, obok lustra na marmurowym kominku stoi mała lalka z czerwoną peleryną opierająca się o miniaturową szafeczkę z wysuniętą szufladą w której leży złota łyżeczka i mały posążek naktyte białą ścierką.

więcej nie wymyślę ;)
  • Użytkownik Zadane
2009-11-15T12:42:37+01:00
Na obrazie, który opisuję, przedstawiona jest prawdopodobnie jakaś sytuacja z życia codziennego. Młody mężczyzna stoi pochylony nad wysuniętą z komody szufladką, która z kolei umiejscowiona jest przy dużym oknie z pięknymi,długimi zasłonami. W tym samym pomieszczeniu da się zauważyć dwie także młode kobiety. Jedna z nich stoi przy wielkim lustrze w którym odbijają się drzwi oraz kawałek brązowego zegara wiszącego obok. Druga kobieta, mająca na sobie suknię z czerwoną peleryną oraz w tym samym kolorze-czerwoną wstążką przewiązaną we włosach, siedzi przy marmurowym kominku, a obok niej na stoliku stoi zestaw białych porcelanowych naczyń oraz złota łyżeczka przy filiżance. Na skrawku stolika wisi też biała ścierka , która sprawia wrażenie jakby zaraz miała spaść na podłogę. Na kredensie, przy dużych, złotych świecznikach stoi mały, śmieszny posążek przypominający jakąś postać. Całość dopełnia oraz rozwesela dwójka młodych dzieci bawiąca się na środku pokoju. Jedno z nich trzyma na rączkach małą lalkę, drugie zaś kołysze się na małym koniku. Można domniemywać, że osoby przedstawione na obrazie są ze sobą spokrewnione gdyż można to wywnioskować po relacjach jakie ich łączą oraz ogólnej atmosferze obrazu.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T12:43:44+01:00
Na pierwszym planie w tle ciepłe płomienie żarzące się z marmurowego kominka.wielkie lustro ze złotymi ramami a w nim odbijające się drzwi. nad nim odliczający czas wiszący zegar w brązowej obramówce. młody mężczyzna krzątający się po domu z lekkością odsuwa szufladę starego brązowego regału. dwie młode kobiety przecierają porcelanowe naczynia w między czasie wzrok skupiając na dwójce młodych dzieci. po lewej stronie kominka, dające światło duże okno z długimi zasłonami. na drewnianej skrzypiącej ze starości podłodze rozświetlone złote świeczniki. porcelanowa lalka zakryta czerwoną peleryną ze wstążką wplecioną we włosy leżąca na niezaścielonym łożu. Przez nie dosuniętą zasłonę w oknie widać małego konika z długą grzywą i ogonem. Drugi brązowy zegar na przeciwko pierwszego zegara wskazywał godzinę piętnastą. młode dzieci wykazują zainteresowanie małym posążkiem i złotą łyżeczką obok. I lepiej to już nie dam rady;D Pozdro
1 5 1