Odpowiedzi

2009-11-15T12:29:18+01:00
Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t. "Ten obcy".
Ula ma około trzynastu lat, jest półsieorotą i mieszka razem z ciotkami w Warszawie. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach. Szanuje go, lecz nie utrzymuje z nim bliskiego kontaktu. Mama Uli zmarła, a dziewczyna ma żal do ojca, że ten powtórnie się ożenił.
Ulka ma wiecznie zamyślone oczy oraz piękne, jasne włosy. Jest niewysoka i wyróżnia ją szczupła, zgrabna sylwetka. Zazwyczaj ubiera się w letnie, zwiewne sukienki.
Jej największą zaletą jest silna wola, którą wykazała szczególnie, kiedy odmówiła przyjaciołom kradzieży jabłek. Ma również duże skłonności do reflekcji. Bardzo często rozmyślała o ważnych dla niej sprawach, lecz wstydziła się porozmawiać o tym z przyjaciółką Pestką. Niekiedy chciała nawiązać rozmowę o trapiących ją problemach, niestety kończyło się to niepowodzeniem. Świadczy to o jej głębokim skryciu wewnętrznym oraz lęku przed wyrażaniem własnych uczuć i poglądów. Urszula ma bardzo dobre serce i kocha zwierzęta. Chętnie pomogła Zenkowi podczas jego pierwszej wisyty na wyspie, zaprowadziła go do lekarza oraz troszczyła się o niego. Lubi pomagać, ale nie chce być w centrum zainteresowania. Swą miłość do zwierząt okazała karmiąc i pomagając Dunajowi. Oswoiła go oraz pozwoliła zapomnieć o wyrządzonych mu przez ludzi krzywdach. Bardzo się do niego przywiązała i traktowała psa jak swojego. Nie chciała być w ośrodku zainteresowania, więc trzymała się na poboczu, gdzie znacznie lepiej się czuła. Nikt jednak nie brał pod uwagę jej zdania. Powszechnie było wiadome, że podporządkuje się Pestce i zrobi to samo, co ona. Wyróżniała ją także skrytość i nieśmiałość. Na myśl o rozmowie z nieznajomym, rumieniła się. Ula nie jest wygadaną dziewczyną. Nie plotkowała i nie krytykowała. Tajemniczość dodawała jej magicznego, dziewczęcego uroku.
W stosunkach między równieśnikami była miła i sympatyczna. Dorosłych traktowała z szacunkiem. Również inni byli przyjaźnie wobec niej nastawieni.
Postać Urszuli bardzo mi się spodobała. Podziwiam w niej silną wolę oraz cierpliwość. Chciałabym się z nia zaprzyjaźnić, ponieważ mamy podobne charaktery. Myślę, że mogłybyśmy znaleźć wiele wspólnych tematów do rozmowy.


skopiowałam..http://zapytaj.com.pl/Category/015,004/2,306515,Charakterystyka_Uli_Zalewskiej__Ten_obcyquot.html

przerób troche i bedzie git.. w koncu to tylko 3 pkt..
2009-11-15T12:32:50+01:00
Pestka Ubyszówna miała ok. trzynastu lat. Na wakacje przyjeżdża z matką do Olszyn. Jej ojciec pracował w biurze. Chodziła do klasy z Ulą Zalewską, która także spędzała wakacje w Olszynach. Czasami zachowywała się jak chłopak i lubiła się bić.
Pestka była ładną dziewczynką o szarych oczach i czarnych włosach. Była wysportowana i miała ładną figurę. Charakteryzuje się tym, że dużo mówi i jest optymistką. Była ufna, zawsze radosna i uśmiechnięta. Była bardzo dobrą uczennicą. Zazdrościła Uli, że to nie ją wybrał Zenek. Jej relacje z innymi były raczej dobre z powodu jej przyjaznego nastawienia do świata. Była uczciwą i uczynną dziewczynką. Miała dobre kontakty z chłopcami i zawsze mogła liczyć na przyjaciół. Kochała swoich rodzisów, lecz nie lubiła się im zwierzać ze swoich problemów. Zawsze dostawała to czego chciała, lecz gdy Zenek pochwalił Ulę, a nie ją, to na swój sposób pogniewała się na dziewczynę.
Polubiłam ją dlatego, że jest „chłopczycą” i niezwykle towarzyską duszą. Ufała kolegom i zawsze dążyła do celu. Gdyby Pestka była postacią realną to myślę, że zostałybyśmy przyjaciółkami.

Tylko akapity postaw;D
1 5 1