Odpowiedzi

2009-11-15T12:48:25+01:00
Obraz pt.,,Upadek Ikara" namalował w 1975 roku Marc Chagall. Marc Chagall jest jednym z najsłynniejszych malarzy XX wieku. Często w swojej twórczości ujmował wątki biblijne i mitologiczne. Obraz ,,Upadek Ikara" należy do późnej twórczości malarza. Został namalowany farbami olejnymi na płótnie o wymiarach 213x198cm.
Na pierwszym planie widzimy spadającego głową w dół Ikara. Po lewej stronie postaci znajduje się słońce. W powietrzu, blisko słońca leci ptak. Również w powietrzu wirują pióra z nadpalonych skrzydeł Ikara. Widzimy też smugi dymu.
Na drugim planie dostrzegamy dziwną wioskę, pośrodku której odbija się czerwona łuna pochodząca od płonących skrzydeł Ikara. Po obu stronach znajduja się wiejskie chaty, zwierzęta hodowlane oraz ludzie podziwiający zdarzenie. Niektórzy weszli na dach, by lepiej widzieć owe zdarzenie. Pomiędzy domami biegnie droga, która zakręca w lewo.
Całość namalowana jest pastelowymi barwami, dzięki czemu mamy wrażenie, że obraz przedstawia jasny, słoneczny dzień. Droga pomiędzy domami ma intensywny, żywy kolor, domy i cała wieś są w ciemniejszych kolorach.
Moim zdaniem obraz Chagall'a jest fascynujący. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Myślę, żę autor chciał ukazać obojętność ludzi na ludzką krzywdę.POZDRAWIAM ;)) ja bedą jakies pytania to pisz prywatną wiadomość .;x
22 1 22