Odpowiedzi

2009-11-15T15:36:11+01:00
Jestem dzieckiem w świecie dorosłych - co to właściwie znaczy? Czy oznacza to, że dorośli przejmują kontrolę nad moim światem, w którym wyznaczają mi idoli, wzorce, koleżanki, kolegów, przyjaciół, szkołę itd.? Czy to ma oznaczać brak swobody? Czy to oznacza pozbawienie dziecięcej wolności i fantazji? W małym stopniu. Dorośli - jako osoby doświadczone - starają się uchronić dzieci i np. próbują ograniczyć kontakty z kimś kto zachowuje się nieodpowiednie.
Jestem dzieckiem w świecie dorosłych, czyli w potocznym znaczeniu jestem kimś, kto ma mniej doświadczenia, a niżeli ktoś innych; w tym wypadku dorosły.
Jestem dzieckiem w świecie dorosłych. Nie mówmy dosłownie, ponieważ może to oznaczać kogoś kto kompletnie nie ma w czymś pojęcia: np. zaczyna nową pracę, zaraz po ukończeniu studiów.
Być dzieckiem w świecie dorosłych to coś więcej niż bawić się wśród poważnych, to znaczy podporządkować się odpowiednim zasadom. Najczęściej są one ułożone przez kogoś mądrzejszego, doświadczonego itp.
1 2 1
2009-11-15T19:51:06+01:00
Ludzie którzy nie mieli spełnionego dzieciństwa spełniają je póżniej,jak już są niezależni .
Dziecko w świecie dorosłych może oznaczać dziecko które nie ma kolegów ,rodziny w swoim wieku .Znajomi są dużo starsi,biorąc z nich przykład możemy zachowywac się tak jak na swój wiek nie przystało.Bycie dzieckiem jest najlepszym okresem w życiu człowieka dlaczego??Otóż gdy rośniemy spadają na nas nowe obowiązki szkoła,praca ,rodzina są one większe im bardziej stajemy się dorosłymi .
Dziecko w świecie dorosłych może oznaczać osobę wcale nie niedorozwiniętą umysłowo tylko człowieka który myśłi o tym żeby nic nie robic a coś mieć(zresztą tak myśłi większośc ludzi ) taka osoba chce nie mieć obowiążków albo mieć ale mało i nie tak decydujące o przyszłym życiu .Odpowiedzilnhy człowiek powinien myśleć o przyszłości ale i powinien umieć powrócić do dzieciństwa