Napisz charakterystyke Sture'a.
-Opisz go jako syna i ucznia:
-jego zdolnosci i cechy usposobienia,
-cechy charakteru,
-zainteresowania,
-stosunek do rodzicow.
-we wstepie przedstawpostac czytelnikowi
-w zakonczeniu wyraz smoj stosunek doopisanej postaci

1

Odpowiedzi

2010-11-21T19:04:49+01:00

Sture Modig to główny bohater książki Williama Whartona, pt. "Stado". Miał 8 lat. Mieszkał na farmie swoich rodziców kolo Manawy. Mama i tata Sture'a zajmowali się gospodarstwem, w czym on zawsze im pomagał.
Bohater był niskim, lnianowłosym chłopcem. Sture oddziecka był silny i zwinny, dzięki czemu szybko pokonywał drogę z domu do szkoły. Miał rozbrajający uśmiech.
Chłopiec od najmłodszych lat był inteligentny. Naturawyposażyła go w szósty zmysł. Bohater był utalentowany - potrafił pięknie rysować. Był tez samodzielny, sprytny i bystry. Miał zdolność do wymyślania rożnych pomocnych w gospodarstwie wynalazków, np. prądnicy. Lubił biegać. Było to jedno z jego zainteresowań. Choć nigdy nie jeździł na rowerze, bez żadnej wywrotki przejechał wyznaczony odcinek drogi. Lubił czytać książki. Szczególnie dla starszych dzieci. Interesował się życiem Spartan i ateńczyków oraz mechaniką.
Sture miał wesołe usposobienie. Okazywał głębokie zainteresowanie pięknem przyrody. Gdy stał się "zastępcą"nauczycielki miał w sobie dużo cierpliwości i potrafił tłumaczyć. Wykazał się odwagą i determinacją, gdy starsikoledzy przycisnęli go do muru.
Chłopiec był ambitny. Przebył pięćdziesiąt kilometrów, aby kupić rower. Odznaczył się pracowitością. Był wytrwały.
Sture pomagał innym dzieciom, nawet starszym. Gdy biegł do szkoły zdjął koszulę i buty - szanował rodziców. Był sympatyczny. Do starszych osób wyrażał się kulturalnie.
Inni też lubili Sture'a. Szczególnie małe dzieci. Starsi chłopcy z początku nie byli do niego przekonani, lecz z czasem zmienili o nim zdanie.
Moim zdaniem Sture to chłopiec godny naśladowania. Mimo, iż wychowywał się na farmie był bardzo inteligentny. Między innymi za to powinien budzić nasz podziw.

89 3 89