Odpowiedzi

2012-07-27T11:58:47+02:00


     Romeo i Julia byli wyjątkową parą, która dzięki szczerej i namiętnej miłości, gotowa była w każdej chwili do największych poświęceń. Niewiele  osób może poświęcić swoje życie w imię miłości. Ale oni udowodnili całemu światu, że dla siebie gotowi byli zrobić wszystko. A czy ich miłość mogłaby przetrwać w obecnych czasach ? Moim zdaniem tak, bo była ona prawdziwa. Aby udowodnić słuszność postawionej przeze mnie tezy, przytoczę właściwe argumenty.


     Sądzę, że miłość młodej pary, miałaby szansę na przetrwanie w obecnych czasach , ponieważ ich związek opierał się na głębokim uczuciu, którego nic nie potrafio zniszczyć. Romeo i Julia ukrywali swój związek przed całym światem , w obawie przed negatywną opinią własnych rodów. Dziś również możemy spotkać młodych, zakochanych ludzi, których rodziny są skłócone. Przez to zakochani muszą ukrywać się ze swoim uczuciem , bo w przeciwnym wypadku ich rodziny nakłaniałyby ich do przerwania tego związku.

 

      Uważam, iż miłość Romea i Julii miałaby szansę na przetrwanie w obecnych czasach, gdyż udowodnili oni, że w imię swojego żarliwego uczucia gotowi są umrzeć. W obecnych czasach również się zdarza, że młoda para, pomimo wszystkich przeciwności losu, chce być razem na dobre i złe. Nawet zakazy rodziców nic nie dają. A zakochani często targają się na własne życie, udawadniając w ten sposób swoje oddanie drugiej osobie.

 

      Kolejnym argumentem moze być fakt, iż Romeo i Julia , w tajemnicy przed wszystkimi, wzięli ślub. To oznaczało, że swój związek traktowali niezwykle poważnie. Zakochani nie myśleli o konsekwencjach swoich działań, a jedynie o tym, aby być u boku drugiej osoby, do końca swoich dni. Również i w dzisiejszych czasach, zakochani w sobie ludzie, pomimo protestu rodziców, a nawet bez ich zgodzy, często zawierają związek małżeński. Licząc na to , że ich miłość przetrwa próbę czasu.


       Moim zdaniem, miłość Romea i Julii mogłaby przetrwać w obecnych czasach, bo pomimo odległego czasu, w którym wydarzyła się ta historia, wiele jest par, podobnych do Romea i Julii. A swoimi argumentami, udowodniłam tezę, którą postawiłam na wstępie.

 


                                  

 

 

  

 

6 4 6