Odpowiedzi

2009-05-08T12:02:53+02:00
Rozważając wypowidż na pytanie "jakie jest moje miejsce w Kościele" moge jasno wyrazić, że to miejsce jest bardzo potrzebne, ponieważ w Kościele poznajemy Pana Boga do końca i probujemy się z nim porozumieć poprzez Mszę Świętą, jak i Komunię pod postaciami Chleba i Wina, co dla nas chrześcijan jest bardzo ważne .
Pierwszym argumentem jakiego użyję jets to, że Kościoł jest nam potrzebny, bo to jest dom Naszego Jedynego Ojca "Boga". Gdyby nie Kościoł ludzie by nie wiżyli w nic. Aby uczestniczyć w Nabożeństwie musimy się do tego odpowiednio przygotować, poprzez sakrament pokuty i pojedniania ze sobą. Jako drugi argument mogę podać nasz wiarę w Pana Jezusa. Niektorzy ludzie nie wierzą w niego, a żle robią , ponieważ Pan Jezus jst naszym Ojcem, ktory bardzo nas kocha, i nie pozwoli żeby stała się nam krzywda, obroni nas przed zlem.
Zastanawiając się nad drugim tematem "jaka jest nasza rola w Kościele, odpowidż jest bardzo prosta. Gdyby nie my, nasi rodzice, dziadkowie, nie ylo by nas i nie przyjęlibysmy Chrztu Świętego. A gdybyśmy go nie pzyjęli nie było by ludzi wierzących, i Kościoły by nie były nam potrzebne.
Następny argument jest taki, że to my tworzymy wspolnotę chrześcijańską i dzieki nam powstał kościół, dlatego nasza rola w Domu Bożym jest bardzo ważna, i uczestniczmy we Mszach Świętych,
Na podsumowanie tej wypowiedzi moge napisać tylko tyle, że gdyby nie nasz narod to by nie były potrzebne te wszystkie Kościoły, przydrożne kaplice i Krzyże jaki są wybudowane. Dlatego moim zdaniem powinnyśmy chodzić do Kościoła, jak i uczestniczyć we Mszach i Nabożeństwach rożnego rodzajy np: Nabożeństwo Majowe. czy różaniec.