Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Only
  • Rozwiązujący
2009-11-15T17:20:58+01:00
Mit o Heraklesie:
Był to syn Zeusa i królowej Antygony. Żona Zeusa, Hera, nienawidziła Heraklesa i dręczyła go przez całe jego życie. Pewnego razu zesłała na niego szał, w którym zabił dwoją żonę i dzieci. Wtedy poszedł do Pyti, która kazała mu iść do Eurysteusa, który kazał mu wykonać 12 bardzo trudnych prac. Herakles wszystkie wykonał i tym odkupił swoje grzechy.
Ożenił się ponownie z królewną Dejanirą. Jednak ona dała mu pewnego razu koszulę nasączoną krwią centaura, który powiedział jej gdy umierał, że tylko tak zatrzyma przy sobie bohatera, a Herakles prawie umarł gdy ją na siebie założył. Dejanira się powiesiła z rozpaczy, a Herakles chciał się spalić na stosie, jednak za sprawą bogów trafił na Olimp, gdzie poślubił córkę Hery.
Mit o Tezeuszu
Śmiałek, który zabił Minotaura, potwornego syna Minosa. Syn Ajgeusa. Po zabiciu Minotaura wyszedł z labiryntu dzięki nici Ariadny, która mu ją dała. Zostawił on jednak Ariadnę na wyspie Naksos, a sam wrócił do domu. Jednak zapomniał wystawić szkarłatnych żagli, symbolu zwycięstwa. Ajgeus widząc czarne żagle rzucił się do morza.