Odpowiedzi

2009-11-15T17:43:30+01:00
Krótkie przedstawienie:

Tłem historycznym Krzyżaków jest fragment historii Polski, przedstawiający konflikt jagiellońskiej Polski z zakonem krzyżackim. Przy pisaniu powieści autor korzystał z Kroniki Janka z Czarnkowa, Historii Jana Długosza, dzieł takich historyków jak Smolka i Szajnocha, niemieckich i francuskich opracowań historycznych, map, odpisów ksiąg itd.

Na tle znaczących wydarzeń historycznych autor opisuje dzieje barwnych i wyrazistych postaci. Bohaterami powieści są: Jurand ze Spychowa i jego córka Danusia, a także polski rycerz Maćko i jego bratanek Zbyszko z Bogdańca. Tragiczna miłość Zbyszka i Danusi stanowi wątek melodramatyczny, a walka ze zdradzieckimi Krzyżakami miała podnosić ducha Polaków pod zaborami.

moim zdaniem Krzyżacy powinni jak najbardziej wciąż znajdować się na liście lektur szkolnych. Ta książka opowiada o historii kraju, której nie znajdziemy nigdzie indziej. Są w niej zawarte prawdy, szkody, jakie Prusowie (Krzyżacy) Wyrządzili Polakom w czasach wojny z nimi [1390-1416].

1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T18:57:49+01:00
Oczywiście że tak. Młodzi ludzie powinni wiedzieć jak wyglądała Polska w czasie wojny i uczyć się by w przyszłaści gdy będą kimś ważnym umieć postąpić godnie. Nie wiem jak ułożyć referat ale masz wstęp ;-)
1 5 1