Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T17:46:28+01:00
Swój list do Was chciałabym rozpocząć cytatem znanego pisarza Cypriana Kamila Norwida,"Do kraju tego,kruszyną chleb podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów Nieba...
Tęskno mi Panie"
Chleb jest jednym z podstawowych pokarmów znanych na całym świecie.Jemy go kilka razy dziennie.A mimo powszechności chleba powinniśmy zacować dla niego szacunek,chyba nikt z nas nie potrafi wyobrazić sobie,co by się stało,gdzybyśmy nie mieli go na codzień.A niestety wiele dziecie na świecie pozbawione są chleba.Starajmy się,aby nie był marnowany i wyrzucany do śmieci.Z czerwstego chlebz można zrobić grzankii inne smakołyki.Gdy zostaje chleb idźcie z rodzicami nakarmić zwierzęta leśne lub kaczki.
Mam nadzieję,żę po przeczytaniu mojego listu zwrócicie większą uwagę na to,co dzieję się z chlebem w Waszychdomach.
2009-11-15T17:50:36+01:00
Chciałbym dedykować swój list wam - Tym którzy wyrzucają Chleb. Jak nam wiadomo, chleb jest jednym z podstawowych pokarmów znanym na świecie. jemy go do kilkunastu razy dziennie, mimo tego, że jest go tak dużo, powinniśmy go szanować, nie zdajemy sobie sprawy, że zamiast go wyrzucać, możemy go dać komuś kto go potrzebuje - jest głodny (oczywiście jeżeli odłamiemy kawałek który nadgryźliśmy). Starajcie się i wy, aby nie był marnowany i wyrzucany. Z Chleba który jest suchy można zrobić sandwich'e i inne smaczne potrawy. Gdy nie mamy co zrobić z chlebem, poprostu wrzućmy go do ptasznika, gdzie zajmą się nim już zwierzęta. Mam nadzieję że chociaż przez chwilę zdałeś sobie sprawę jak ważny jest chleb i nie będziesz go marnować.
2009-11-15T17:53:21+01:00
Drogi człowieku!

Nie wyrzucaj chleba. Pomyśl ile tracisz. Marnujesz swoje pieniądze i prace innych ludzi. W innych krajach ludzie głodują. Pomyśl o tym. Na przykład murzyni głodują. Jeżeli wiesz że nie zjesz tego chleba, to po co kupować? Wyrzucając chleb popełniasz błąd i udowadniasz, że jesteś bardzo głupi. Nie ma się co oszukiwać. W Polsce jest kryzys. Wykresy mówią, że połowa naszego kraju wyrzuca chleb do śmietnika. A nie pomyślisz żeby taki chleb dać zwierzętom żyjącym na farmie? Tyle szkód robisz. Pomóż!