Odpowiedzi

2009-11-15T18:09:06+01:00
Michał Anioł stworzył rzeźbę, która do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najważniejszych dzieł sztuki renesansu. Rzeźba przedstawia postać biblijnego Dawida, tuż przed podjęciem decyzji o podjęciu walki z Goliatem - olbrzymim wojownikiem filistyńskim pochodzący z Gat.
Dawid został stworzony w marmurze i ma 517 cm wysokości. Cała rzeźba zachwyca idealnością. Każdy szczegół ludzkiego ciała, został idealnie przedstawiony. Nawet jest zarys naczyń krwionośnych na ciele Dawida. Jego głowa skierowana jest w lewą stronę, co może oznaczać, zadumę - walkę myśli o podjęcie pojedynku czy też nie. Rzeźba Dawida, zachwyca swoim ogromem. Zastanawiające jest jak Michał Anioł dokonał tak wielkiego dzieła. Prace nad rzeźbą trwały około 3 lata. Ocenie przebywa w muzeum, a zarazem Akademi Sztuk Pięknych we Florencji, we Włoszech.
2009-11-15T18:32:24+01:00
Rzeźba Michała anioła pt Dawid, to piękne ukazanie idealnego mężczyzny renesansu. Rzeźbiarz zadbał nawet o najmniejsze szczegóły wszystkie detale sa tutaj wyrzeźbione, wszystkie żyły, ścięgna, podejrzewam, ze była to bardzo trudna i dluga praca. Artysta zadbał o wszystkie cele odrodzenia, którymi były: wolność, piękno, świeżość i prostota. Ta rzeźba odzwierciedla wszystkie te cechy. Najważniejsza to piękno, ponieważ wyrzeźbienie tego miało na celu pokazanie idealnych proporcji mężczyzny, wszyscy wiedzieli ze taki jest ideał. Mężczyzna jest zamyślony, gotowy do walki, wszystkie mięsnie ma napięte. Michałowi aniołowi udało się wszystkie te detale umieścić na tej rzeźbie.
Dawid jest jednym z najbardziej znanych dziel renesansu, jest doskonałym mężczyzna odrodzenia.