Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T20:50:00+01:00
Jestem młodym Polakiem i leży mi na sercu dobro mojego kraju. Uważam, że każdy mój rówieśnik powinien mieć jasno określone poglądy i działać zgodnie z nimi. Obecnie w Polsce istnieje wiele nurtów politycznych, ale ja za słuszny uważam jeden - konserwatywny liberalizm. Zakłada on konserwatyzm w kwestiach obyczajowych - uznawanie wartości katolickich i związek z tradycją, ale jednocześnie liberalizm w sferze gospodarczej. Obecnie w Polsce przedstawicielami konserwatywnego liberalizmu są Unia Polityki Realnej, KoLiber oraz Wolność i Praworządność. Ja popieram i głosowałbym, gdyby obniżono próg wyborczy na tę ostatnią partię.

Dlaczego jestem konserwatywnym liberałem? Co wyróżnia go spośród innych poglądów? Ano dlatego że:
•Jestem konserwatystą. Kocham swoją ojczyznę i jestem przywiązany do tradycji.
•Jestem katolikiem. Uznaję dogmat o nieomylności papieża i chciałbym, aby fundamentalne zasady Kościoła Katolickiego były przestrzegane przez obywateli państwa. Nie uznaję legalizacji związków homoseksualnych, gdyż Bóg po to stworzył kobietę i mężczyznę, aby się rozmnażali. Jestem przeciwny euthanazji i aborcji, gdyż VI przykazanie jest dla mnie święte. Z drugiej strony poglądy Kościoła w kwestiach legalizacji domów poblicznych, czy narkotyków nie są dla mnie obligujące. Jestem zdecydowanym zwolennikiem legalizacji tych rzeczy, gdyż:
•Jestem liberałem. Uważam, że nie wolno nikomu niczego zakazywać. Człowiek jest wolny, i jeżeli chce skorzystać z usług domu publicznego, to ma do tego pełne prawo. Katolicy, rzecz jasna, nie będą z niego korzystali, więc Kościół Katolicki nie ma prawa się oburzać.
•Jestem wolnorynkowcem i antysocjalistą. Uważam, że rynek powinien być wolny, państwa nie powinno w żadnym wypadku integrować w gospodarkę. Im mniej ograniczeń, tym gospodarka lepiej sobie radzi. Widać to między innymi po ostatnich wydarzeń w Nowej Zelandii, gdzie dzięki wolnorynkowym ustawom gospodarka nabrała wielkiego rozpędu.
• Jestem eurosceptykiem - zdecydowanym przeciwnikiem instutucji Unii Europejskiej. Uważam, że Polska powinno zachować suwerenność i niepodległość, zamiast wstępować do sztucznego socjalistycznego tworu, jakim jest Unia. Jestem za tym, aby Polska stała się częścią wielkiej strefy wolnego rynku, ale Unia jest strefą szerzącej się biurokracji, a nie wolnego rynku.
• Jestem zwolennikiem niskich podatków - uważam, że państwo nie ma prawa zdzierać z obywatela jego uczciwie zarobionych pieniędzy. A zabieranie ich obywatelowi, żeby dać nierobom to już kompletna przesada.
• Uważam, że nie powina być uprzywilejowana żadna grupa społeczna - państwo nie może wspierać żadnych mniejszości narodowych lub stowarzyszeń.

Reasumując: Uważam, że tylko konserwatywny liberalizm i rządu Janusza Korwin-Mikkego są w stanie ocalić nasz kraj przez wyniszczeniem, biedą i demoralizacją!
~~~~~~
Mam nadzieję, że może być ;-)