Odpowiedzi

2009-11-15T19:44:08+01:00
Last summer I went to England. I was there for two months. One day I went out with my dog like every morning. When I came back home I found that I hadn't door keys . I thought that I losted them. I also found that I forgot my mobile phone in home. The door was locked . I found out that the window in a second floor is open. So I started to cimbing but I suddenly fell down and broke my leg. The pain was horrible . My neighbour heard my scream and when he came to me I asked him for help. That was the worst day in my life.
1 3 1
2009-11-15T19:44:58+01:00
My worst day .
This was Monday . From the morning I was bad ,because my mom woke me up two hours ahead of time . Later at school I got an F-. Still well because generally speaking I didn't study. Because of that at home the Dad gave me the gate for two weeks to the computer and the TV . I hope that tomorrow's day will be better .
------------------------------------------------------
Mój najgorszy dzień .
To był Poniedziałek . Od rana byłem zły , ponieważ mama obudziła mnie dwie godziny przed czasem . Później w szkole dostałem 2- , to i tak dobrze bo szczerze mówiąc w ogóle się nie uczyłem . Z tego powodu w domu tata dał mi szlaban na dwa tygodnie na komputer i Telewizję . Mam nadzieję że jutrzejszy dzień będzie lepszy.

-----------------------------------------------------
Mam nadzieję że pomogłam . :)

2 2 2