Streszczenie ewangelii z dn. 15.11.2009 r. :F

(Mk 13,24-32)
Jezus powiedział do swoich uczniów: W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba. A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.

3

Odpowiedzi

2009-11-15T19:38:40+01:00
W tej Ewangelii Jezus zapowiada konieć świata, który nastąpi. Opisuje go: zgaśnie słońce, księżyc, gwiazdy będą spadać z nieba, katastrofy. Kiedy to sie stanie ludzie zobaczą Jezusa, który przyjdzie po ludzi. POwinniśmy czuwać i być gotowi na ten koniec i przyjście Boga. Nie powinniśmy się tego bać. O tym, kiedy nastąpi koniec świata wie tylko 1 Bóg. Ludzie będą żyli, dopóki nie nastąpi koniec świata. Te słowa Boga nigdy nie przeminą. One są wieczne. Mimo, iż wszystko na świecie przemija.
3 4 3
2009-11-15T21:39:46+01:00
Jezus mówił do swoich uczniów że ujrzą Syna Człowieczego który przyjdzie z wielką mocą.Pośle syn aniołów i zbierze swoich wybranych.Nakazuje aby uczyli się podobieństwa.Mówi że poznają oni że blisko jest lato.Jezus mówi że nie przeminie to pokolenie dopóki to się nie zdarzy.Mówi że nikt nie zna dnia ani godziny zna ją tylko Ojciec.
7 3 7
2009-11-15T22:54:35+01:00
W tej ewangelii jezus mówi o koncu swiata. Stwierdza ze nikt, nawet on sam nie moze przewidziec kiedy nastapi to zdazenie, ze wie to tylko sam bog. Jednak daje nadzieje ze gdy dzien ten bedzie blisko ludzie go wyczuja i beda sie mogli przygotowac na jego przyjscie. Jezus tez zapowiada ze wraz z koncem swiata przyjdzie powtórnie na ziemie wraz z aniolami.
2 5 2