Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T20:20:43+01:00
Jako ojciec, nie spodziewałem się tego po moim synu. Gdy młodszy syn wziął swoją część majątku zatkało mnie…było mi bardzo przykro… Gdy przetrwonił coały majątek powrócił. Z lękiem ale był godzien nie nazywać się moim synem. Przyjąłem go z otwartymi rękoma. Lecz on się tego nie spodziełam. Gdy czynuiłem ucztę na cześć powrotu młodszego syna, kazałem go odziać i zabić spasione cielę. Gdy zobaczył go mój starszy syn był bardzo zadzrosny i zły że przyjąłem go z otwartymi rękoma, ponieważ sarszy syn był bardziej wierny ojcu, to nigdy nie zabił dla niego spasionego cielaka. Z punktu widzenia młodszy syn okazał się naiwnym, lecz myślę , że nauczył się czegoś bardzo mądrego i przemyslał swoją decyzję opuszczenia domu rodzinnego, w którym nie zabrakło mu nigdy ciepła.

Młodszy syn- syn marnotrawny.
2009-11-15T20:22:39+01:00
Hmm...
Ojciec miał dwóch synów jeden chciał część należnego jemu majątku, ojciec dobry mu dał myślał że syn sobie poradzi, lecz syn rozpuścił pieniądze...
Ojciec był bardzo troskliwy, lecz puścił syna w świat, gdy jemu się pieniądze skończyły postanowił wrócić do domu, ojciec czekał na powrót syna. Gdy syn wrócił ojciec go przyjął, lecz ten chciał aby ojciec traktował go jako służącego. Drugi syn uznał że ojciec jest nie sprawiedliwy co doo niego. Ojciec wybaczył nawracającemu się.
Jak to rozumiemy w sensie przenośnym?
Ojciec : Ojciec doskonały (Bóg)
Syn młodszy : Grzesznik, który się nawraca
Syn Straszy : Wierny chrześcijanin uważający się za pobożnego, zazdroszczący grzesznikowi, przebaczającej miłości Boga (zamykający się przed Bożą miłością)